Avengers Endgame

Na konci měsíce dubna dorazil do kin jeden z nejočekávanějších komiksových filmů vůbec. Jak něco říct a nic neprozradit? Jakýkoliv náznak z příběhu může být spoiler a já se tedy v následujících řádcích pokusím pouze přiblížit, jestli se tento film povedl nebo ne.

Na začátek by se mělo říct, že pokud se na poslední díl Avengers rozhodnete vyrazit do kina nebo kamkoliv jinam, měli byste mít aspoň nějaké pojetí o tom, o co v tomto filmu vlastně jde. Přece jenom jde o jakési završení jedné pomyslné éry marvelovského univerza, které trvá už přibližně 11 let a pokud vás toto téma zatím úplně míjelo, pravděpodobně vás to nezasáhne tak jak by mělo. Endgame se ze začátku ubírá malinko pomalejším tempem a dovolí vám se, co nejvíce sžít s postavami. Jde hlavně o původní partu šesti hlavních charakterů, které na plátna vyběhly v první týmovce Avengers z roku 2012. Každá postava zde má svou chvíli a každá z nich na sebe v různých úsecích filmu strhne pozornost, takže se divák nemusí bát, že by zde byla nějaká jeho oblíbená postava opovržena. Nachází se zde spousta dějových linek, avšak všechny se ke konci spojí a vyústí v jeden velký konec, který je opravdu parádní a obsahuje přesně to, co by měl konec takovéto obrovské ságy obsahovat. Film je plný zvratů a ač si divák samozřejmě během filmu vytváří nějaký svůj pohled na to, jakým směrem se asi bude příběh ubírat, můžu zaručit, že i tak budete rozhodně párkrát překvapeni. Snímek vás napne, šokuje a i přesto, že jde spíše o vážná témata a dokonce rozhodně nešetří ani s různými prvkami deprese, tak vás dokáže pobavit. Tedy kontrast mezi ponurou atmosférou a občasným skvělým humorem je zde naprosto senzační.

Na závěr můžu tedy říct, že režijní představení bratrů Anthonyho a Joea Russových, kteří si vzali toto završení Avengers na starost se nesmírně povedlo. Film má 3 hodiny a přesto dokáže prakticky po celou dobu stopáže bez problému zabavit. O jeho kvalitě určitě vypovídá i počet tržeb, protože se ve světové kinematografii zařadil na druhé místo za Avatar a dá se očekávat, že ho překoná.

 

Žánr

Ilustrační fotografie
Avengers Endgame