Čtvrťák mýma očima, část první

Maturita. Slovo, které je velikým strašákem snad každého studenta čtvrtého ročníku. Ale jak mnozí z nás vědí, není to jen o tom. Maturitní ročník není jen o tvrdém učení (čímž ale nechci váhu studia nijak snižovat, ba naopak!). Ale během posledního roku studenty našeho gymnázia čeká i stužkovací večírek, poslední zvonění, maturitní ples, … V sérii pár článků bych se s Vámi ráda podělila o zážitky z těchto čtvrťákovských akcí mýma očima.

            Tento rok je pro mě na gymnáziu poslední. Ještě teď si pamatuju stres z přijímaček. V prváku jsem si potom říkala, jak je maturita daleko, kolik času mi ještě zbývá. No a najednou jsem ve čtvrtém ročníku a za půl roku doopravdy maturuju. Uteklo to opravdu rychleji, než jsem si myslela. Teď bych ale ráda napsala pár řádků o našem posledním zvonění a stužkovacím večírku.

            Poslední zvonění je nejen zábava, ale taky velká starost a kupa zařizování. Jen samotné téma je dost velký oříšek, který se nedá jen tak lehko rozlousknout. Díkybohu se naše třída domluvila celkem v klidu, za což jsem ráda. Po tématu přišla řada na realizaci. Kostýmy, dekorace, jídlo, … Bylo toho hafo. V samotný den posledního zvonění jsme všichni vstávali brzy ráno, abychom se stihli namalovat a doladit poslední detaily naší černo-bílé výzdoby. Brzké vstávání za to ale stálo, protože vše šlo podle plánu a dopadlo to na výbornou!

            Ještě ten samý den večer nás čekal i stužkovací večírek. Kromě nějakých oficialit, jako proslovů a samotného stužkování nás čekala především dobrá atmosféra, hodně jídla a jeden z mála bezstarostných večerů. Pro mě bylo až dojemné vidět, jak moc jsme se všichni od prváku změnili.

            V této fázi už pomalu, ale jistě propadám do lehkých stresových večerů, kdy nemám čas na nic jiného než na učení. Bohužel, toto je také realita. Zpracovávání maturitních otázek, sepisování kontextů k četbě, počítání příkladů z matematiky, …Ale o tom až někdy příště.

            Nakonec bych chtěla poděkovat své skvělé třídě za to, jak skvělí jsou. Věřím tomu, že to všichni společně zvládneme.

Žánr

Ilustrační fotografie
Stužka