Hlavně to dělat pro zábavu, radí ohledně sportu Lucie Hynková

Pohyb je pro naše zdraví velmi důležitý a s dnešními omezenými možnostmi je pohybování se obzvlášť obtížné a pro mnoho lidí nudné a nezajímavé. Proto jsem si k sobě dnes přizvala svou kamarádku Lucii Hynkovou a ptala se jí na to, jak sportuje během pandemie a co ji pohání dál.

Jak se hýbeš v této situaci, kdy jsou sportovní zařízení zavřená?

Dělám to, co je možné, takže sport v přírodě, protože mám les hned u domu, a tak mám dost prostoru na běh, procházky, kolo, brusle a tak. Byla jsem dokonce i na běžkách, neboť letošní nadílka sněhu byla velmi hojná.

Pověz nám něco o cvičení doma. Máš svůj vlastní tréninkový plán nebo dodržuješ třeba nějaké výzvy?

Doma se snažím cvičit jógu a občas posiluji s vlastní váhou. Snažím se dodržovat školní výzvy, například jsem se zapojila do soutěže Everest. Tréninkový plán nemám, ale mám dlouhodobé cíle, které se snažím plnit.

Jaké cíle?

Třeba jsem chtěla uběhnout 100 kilometrů za měsíc, a to se mi i podařilo nebo se chci naučit stojku na hlavě. To je zatím v procesu. Celkově si snažím zlepšit fyzičku, protože to možná budu potřebovat na vysokou školu.

To je neuvěřitelné. Kde bereš motivaci a co tě pohání pokračovat?

Určitě nějaký parťák do cvičení, který v tom bude se mnou a taky, když vidím nějaký posun. Ten je největší motivací.

Ještě ohledně té vysoké školy a sportu. Co máš v plánu?

Jedna z možností je pedagogická škola, kde bych potřebovala mít během učení tělesné výchovy lepší tělesné schopnosti a druhou policejní akademie, kde jsou fyzické testy. Zatím nevím přesně, co chci, ale chci být připravená na všechno.

Co bys v této omezující situaci poradila našim čtenářům?

Asi si najít něco, co je bude bavit a pomáhat jim na psychiku, protože mně samotné sport na tu psychiku velmi pomáhá. Hlavně to dělat pro zábavu a nedělat si takové starosti s tím, jak vypadáme.

Žánr

Ilustrační fotografie
Lucie Hynková na horách