Hodnocení sportovních výzev

Většina z nás určitě ví o sportovních výzvách probíhajících na naší škole. Nedávno skončila březnová výzva a začala nová dubnová, takže se do ní určitě zapojte a pomozte naší škole vystoupit na vrchol. Přizvala jsem si k sobě samotného tvůrce výzev pana učitele Libora Hanzlíčka, který na našem gymnáziu učí tělesnou výchovu, a udělala s ním rozhovor. To, jak je hodnotí, co s nimi má v plánu dále a více se dozvíte v mém článku. Novinky ohledně výzev můžete sledovat na instagramu @sportovnivyzva.gjkt.

Kdo vlastně přišel s nápadem sportovních výzev a co je/ bylo jejich cílem?

Když nám definitivně uzavřeli školu, přemýšlel jsem nad tím, jakým způsobem na dálku motivovat studenty k tomu, aby se nepřestali hýbat. Snažil jsem se vymyslet něco, co by bavilo a motivovalo nejen je, ale i mě. Za sedm měsíců sportovní výzva vykrystalizovala do současné podoby.

Co zatím říkáte na zapojení studentů? Překvapilo Vás to nebo jste snad čekal větší či menší míru zapojení?

Začátky byly těžké. V průběhu distanční výuky jsem ale spojil síly i s dalšími kolegy z kabinetu TV a ze sportovní výzvy se rychle stala celoškolní záležitost. V březnu už soupeříme i s dalšími gymnázii a do výzvy se zapojilo více jak 250 účastníků. A to je skvělé číslo. 

Jak si podle Vás vedeme oproti ostatním školám, například ve výzvě Everest a nedávné březnové? Co říkáte na jejich výsledky?

V první měsíční výzvě (Everest) jsme trochu zaspali začátek. V březnu pak už nenecháváme nic náhodě a celou výzvu držíme krok se soupeři. I přes to, že ve finále opět končíme těsně na třetím místě, odcházet z bitvy můžeme s hrdě vztyčenou hlavou. 

výsledky výzvy Everestvýsledky březnové výzvy

obr. č. 1: výsledky výzvy Everest, obr. č. 2: výsledky březnové výzvy

Ano, bylo to těsné. Co si myslíte, že zvýšilo zapojení studentů právě v té březnové výzvě?

Jedním z nejpodstatnějších faktorů byl nejspíš druh zvolené pohybové aktivity.

Chůze je pro člověka nejpřirozenější pohyb. Zvládne ji každý, není náročná a není třeba žádné vybavení. Některé studenty a kantory pak mohlo motivovat zapojení svých spolužáků/kolegů. Svou roli určitě sehrála i mírná soutěživost.

Co máte v plánu dál? Budete s výzvami pokračovat i potom, co se vrátíme do škol?

Vymýšlet zajímavé výzvy je čím dál složitější. Nápady už nám pomalu docházejí, ale rozhodně nepolevíme.

Moje vize je taková, že s návratem studentů do normálního školního režimu SV rozhodně neskončí. S největší pravděpodobností se opět trochu pozmění její koncept, ale dál se bude snažit motivovat naše studenty k pohybu.

Co byste nakonec vzkázal našim čtenářům? Jak byste je namotivoval k tomu se také zapojit?

Byl bych moc rád, kdybychom v našem týmu přivítali další nové tváře. Současně bych chtěl poděkovat těm, kteří se již zapojili. 

Každá sportovní výzva je vždy zaměřená na jiný druh sportovního výkonu. Důvod je jednoduchý. Najít si cestu k takové pohybové aktivitě, která mi bude přinášet především potěšení a radost z pohybu. Proto prohrál ten, kdo nezkusil.

 

zdroj obrazového materiálu: @sportovnivyzva.gjkt

Žánr

Ilustrační fotografie
plakát WE WANT YOU