Jak vidí maturitní ples 2021 jeho organizátor?

Již za týden se měl konat tradiční maturitní ples, který pravidelně navštěvuje přes 2000 lidí a považuje se za slavnostní večer, kde nejen maturanti tančí se svými rodiči, ale i studenti z nižších ročníků si večer užívají. Letos kvůli pandemii koronaviru se ples v plánovaném termínu neuskuteční.

 

Vyzpovídal jsem organizátora plesu pana učitele Lukáše Merkla.

" "

Těšil jste se na letošní maturitní ples více než obvykle? Vím, že jste třídním 4.B a určitě jste si chtěl se svoji třídou ples užít.

 

Na letošní maturitní ples, který se měl uskutečnit 26. února, jsem se těšil jako moje děti na Ježíška (fakt hodně, pozn. redakce), a to zejména ze dvou důvodů. Zaprvé jsem, jak jste říkal, třídním v nejlepší třídě na gymplu, tedy ve 4.B a chtěl jsem si s nimi ples užít plnými doušky, zadruhé jsem měl tu čest učit minimálně dva roky alespoň nějakou skupinu ve všech maturitních třídách, takže by to nebylo takové „no name“. Navíc se domnívám, že do našeho „plesového výboru“ byli vybraní velmi schopní zástupci maturitních tříd, se kterými jsme v rámci příprav mohli dokázat velké věci.  

 

Slyšel jsem o Vás, že jste vcelku pozitivní člověk. Jaké jste měl pocity, když jste si uvědomil, že maturitní ples nebude v očekávaném termínu.

 

Mně osobně asi trvalo nejdéle se smířit s faktem, že letošní ples nebude v takové podobě, jak jsme na něj bývali zvyklí. Do příprav jakéhokoliv projektu nebo úkolu, který mě naplňuje a za který cítím určitou odpovědnost, dávám více než 100 %, a svou angažovaností, mnohdy až zarputilostí, se snažím aktivizovat a motivovat i všechny ostatní kolem sebe. I když mám spoustu špatných vlastností, tak tuto zmíněnou řadím spíše do těch lepších. 😊 

 

Vyplývá mi z toho, že tedy maturitní ples 2021 vidíte mizerně?

 

Samozřejmě, že se nechci ani za této konstelace hvězd vzdát nějaké hromadné akce pro maturanty, protože se zkrátka domnívám, že si to zaslouží, ať už je každý z našich 150 maturantů jakýkoliv. Jsem moc rád, že i vedení školy, resp. Vítěz, který by byl oficiálně organizátorem, to vidí obdobně. Nicméně musíme být trpěliví, a hlavně reflektovat aktuální epidemiologickou situaci. Určitě by se letos nejednalo ani o klasický ples, kam se vejde celý gympl, ale ani o klasické hospodské posezení u piva, které si třídy mohou zorganizovat sami podle svého gusta.

 

Nemají tedy maturanti ztrácet víru v nějaké podobě plesu?

 

Kde je vůle, je cesta, takže pokud budou mít maturanti vůli a neztratí naději, s naší podporou mohou počítat, i když to třeba nakonec bude v úplně nezvyklém termínu a prostorách. 

 

Foto: archiv L. Merkla a J. Hrdiny

Žánr

Ilustrační fotografie
" "