Kam na kávu?

Při vymýšlení tohoto tématu jsem si říkala, jak je možné, že článek na toto téma nikdo nenapsal. Tak jsem se rozhodla, že se toho ujmu já sama. S pitím kávy jsem začala s nástupem na gymnázium a to i z důvodu, že mé spolužačky již kávu pily a také proto, že jsem se potřebovala nějak nastartovat každé ráno. Myslím si, že jsem prošla pěknou spoustu kaváren, abych tuhle recenzi mohla napsat.

Lidé se v zásadě dělí na dva typy, na, ty, co kávu pijí s nadšením a ti co ji nesnášejí. Kávu lze udělat na nespočet způsobu a záleží jen na vás, jaká Vám bude nejvíce chutnat. Já osobně mám nejraději flat white a cappuccino. Ale jedno je stejné, při návštěvě kavárny si všichni chceme tuto chvilku pro sebe užit s vynikající kávou.

A proto jsem se rozhodla napsat recenzi na kavárny, protože v Hradci není jen Crosscafe, Costa nebo Starbucks. Například v okolí naši školy je spousta kaváren, co stojí za návštěvu.

Na Ulrichově náměstí, hned vedle Crosscafe je Pinkroses a název vypovídá za vše. Při vstupu do kavárny jako první uvidíte růžovou zeď plnou růží. Ale to není vše samozřejmě, můžete si pochutnat na růžovém latte a nebo si vsadit na klasiku. Za zmínku stojí i jejich dezerty, lepší větrník nikde nenajde. Nesmím zapomenout zmínit cukrárnu Libuše, která nabízí opravdu velký výběr dezertu a nebo také domácí zmrzliny. Co mohu doporučit je ledová káva právě s jejich domácí zmrzlinou.

O kousek dál na Masarykově náměstí je také dost kaváren. Můžete si zajít na snídani do Eggsit cafe a zpříjemnit si tu výjimečnou chvilku výbornou kávou nebo můžete jít naproti do Assenza Café & Tapas, kde si nejen pochutnáte na jídlu, ale i na kávě. Hned o kousek dál se nachází kavárna Vozáb, kde jsem zatím měla jen espresso, ale obsluha byla velmi milá, a především je tato kavárnička velice útulná. Téměř vedle této kavárny se nachází další se jménem Pepe Coffee. Vzhledem k tomu, že se jedná i o pražírnu, nemusíte se bát kvality ani chuti. Za mě opravdu nejlepší chuť kávy a veliký výběr kávy podle druhu a podle přípravy.

Za zmínku stojí i novější kavárna Mokka Oda, malá útulná kavárna v kopečku. Jak můžete poznat z názvu, kavárna se zaměřuje na moku. A pokud zrovna nebudete mít chuť na kávu, můžete vyzkoušet jejich domácí limonády nebo ledový čaj.

Samozřejmě tohle je jen malá část kaváren, které jsou v Hradci a které stojí za návštěvu. Na závěr bych ještě chtěla napsat, že ani nezáleží, jakou kavárnu si vyberete, jde o to, abyste si ten požitek z čerstvé kávy co nejvíce užili. 

Patricie Ludvíková

Žánr

Ilustrační fotografie
Kam na kávu?