Kam po maturitě?

Pomalu ale jistě se blíží termín odevzdání přihlášek na vysoké školy. Abychom si vybrali tu správnou, připravilo vedení školy spolu s někdejšími studenty již po několikáté Den vysokých škol. Tentokrát proběhl v pátek 22. listopadu 2019, kde jinde než na našem gymnáziu.Rozvrh - Den vysokých škol 2019

Jak to tak bývá, pomalu končí první pololetí a nám - čtvrťákům - začíná téci do bot. Maturita se zdá být ještě poměrně daleko, to samé se ale nedá říci o přijímacích zkouškách na vysokou. Do konce března budeme muset odevzdat přihlášku na naši vysněnou školu, ačkoli spousta lidí ještě ani netuší, která ta jejich vysněná vlastně je. I z tohoto důvodu pro nás vedení školy spolu s bývalými absolventy připravilo Den vysokých škol.

Bylo ráno 22. listopadu a všichni jsme směřovali jako obvykle ke gymplu. Prváci odtud pokračovali do kina, zbylé tři ročníky do svých kmenových tříd, kde k nám třídní učitelé pronesli několik vlídných vět a zapsali docházku. To zabralo necelých dvacet minut, po kterých jsme se přesunuli do poslucháren. Byly čtyři a v každé z nich pro nás byl připravený bohatý program. K jeho oficiálnímu zahájení zde vystoupili bývalí studenti, kteří se podíleli na přípravě, aby vyslovili úvodní řeč, čímž Den vysokých škol započal.

V každé ze čtyř místností se v průběhu dne vystřídalo hned několik zástupců různých škol a fakult, často právě z řad bývalých žáků GJKT. “Bylo skvělé zase po čase vidět známé tváře. Sešli jsme se tak nějak povinně, takže jsem se setkal i se spolužáky, které normálně nevídám,” prozradil redakci Štaflí předseda Absolventského klubu David Klazar.

Ačkoli byl plán velmi nabitý, ne vždy se našel obor, který nás zajímá, čímž pro některé vznikaly dlouhé prodlevy. Během těch se nejednomu studentovi podařilo uprchnout alespoň na tu malou chvilku ze školy. Nebyl to úkol jednoduchý, u hlavních dveří po celou dobu stála učitelská garda, jež sledovala veškerý pohyb osob dovnitř a zadržovala ty, co se snažili proplížit ven. I díky tomu učebny zůstávaly plné náruživých posluchačů.

Zazvonilo na poslední hodinu. Všichni zúčastnění byli povinni vyplnit online dotazník, pak už vesele domů. Z mého pohledu byl tento pátek velmi přínosným, bylo zajímavé slyšet hovořit o jejich zkušenostech ty, kteří před několika málo lety stáli na mém místě.

Žánr

Ilustrační fotografie
Den vysokých škol