Liga mistrů v Praze!

V úterý prvního říjnového týdne jsem měl tu čest zavítat na Sinobo Stadium, kde hraje svá domácí utkání fotbalový klub SK Slavia Praha. Byl to její první letošní zápas Ligy Mistrů v Praze, což znamenalo, že vstupenky na zápas byly téměř nedostupné a bylo velice obtížné se k nim vůbec dostat. Nedostupnost lístků je téměř na každý zápas Ligy Mistrů, jelikož takové týmy, se kterými Slavia měří síly v České Republice jen tak neuvidíme.

To, že se Slavie dostala do základní skupiny Ligy mistrů, je už úspěch sám o sobě a to, že konkurují týmům, jako je Inter Milán, se kterým odehráli vyrovnané utkání s výsledkem 1:1 je pro fanoušky českého fotbalu parádní zpráva. A co teprve bezbranková remíza v Barceloně, která udělala ohlasy po celém světě.

Slavia před zápasem

Dne 2. 10. 2019 se odehrálo první domácí utkání SK Slavia Praha v jedné z nejlepších fotbalových soutěží světa. Slavia se utkala s německým velikánem Borussia Dortmund, který si rozhodně přijel pro vítězství a očekávané 3 body do tabulky základní skupiny. Také tomu tak doopravdy bylo a Slavia podlehla Dortmundu po slušném výkonu 0:2. Z jednoho pohledu je to prohra, ale Slavie se vůbec nemusí za nic stydět, jelikož předvedli proti velice silnému soupeři obdivuhodný výkon a mohou se těšit na další utkání.

Atmosféra na Sinobo Stadium byla nepopsatelná a všichni fanoušci si museli zápas nesmírně užít. Jediné co mu snad chybělo, byl gól, který by vstřelila Slavia. To že Slavia prohrála, ale neznamená, že je všemu konec, jelikož jí ještě čeká odehrát dost utkání ve skupinové fázi. Nyní už to jsou pouze dva zápasy a budou to odvety s týmy Inter Milán a Borussia Dortmund, které dorazí ještě do konce tohoto roku. Všechna utkání v turnaji Ligy mistrů jsou velice atraktivní, a proto doufám, že se mi ještě poštěstí vydat se do Prahy na jakékoliv utkání tohoto poháru.

Tribuna Sever

 

Žánr

Ilustrační fotografie
Nastoupení obou týmů