Mezi Mosty

V úterý 17. září 2019 se již třináctým rokem na Tylově nábřeží uskutečnil závod Mezi Mosty. Celkem 13 hradeckých středních škol a gymnázií opět vyslalo reprezentanty, aby porovnali své síly na raftech.

 

Narozdíl od let minulých, kdy trať vedla mezi Tyršovým a Pražským mostem, byla pro letošek přesunuta o několik set metrů blíže gymnáziu, čímž ze soutěže Mezi Mosty vznikla spíše soutěž “mezi mostem a bójí”. Zároveň byla dráha zkrácena na 70 metrů, což ale týmům dodalo na síle a mnohá utkání byla velmi vyrovnaná. Jednotlivé starty byly měřeny na čas. Z 25 přihlášených raftů se osm nejrychlejších dostalo do druhého kola, ve kterém proti sobě posádky bojovaly o co nejlepší umístění. První příčku nakonec obsadilo Biskupské gymnázium, zástupci z GJKT si odnesli bramborovou medaili. 

 

Po celou dobu konání byly na nábřeží pro publikum připraveny atrakce v podobě bumper ballu, obřího terče, či, pro ty otužilé, paddleboardů. Nechyběl ani hudební doprovod, na kterém se podílely i studentky z našeho gymnázia.

 

 

Žánr

Ilustrační fotografie
Mezi mosty - vlastní fotografie