Nevíte kam o prázdninách? Tady je pár tipů

Prázdniny se nám pomalu a jistě blíží a my už přemýšlíme kam bychom se mohli vydat. Chtěli byste do města, do přírody nebo něco dobrodružného a nic vás nenapadá, ráda vám pomůžu a navrhnu pár super míst, kde se mi líbilo. Většina z vás asi plánuje zůstat převážně v České republice, protože cestovat do zahraničí je stále složité. I já bych moc ráda odjela pryč z Česka, ale vím, co vše to obnáší a proto zůstanu spíše tady a konečně procestuji naši krásnou zemi.

Před několika týdny jsem strávila pár dní v Průhonicích. Průhonice jsou menší obec, která se nachází kousek od Prahy. Proč se vydat právě tam? Protože se tam nachází krásný zámecký park. Je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je spravován Botanickým ústavem Akademie věd ČR. V parku se nachází ohromné množství druhů rostlin a stromů. V rybnících můžete pozorovat krásně barevné ryby a nebo po cestě obdivovat rododendrony, které jsou v parku zajisté nejatraktivnějšími rostlinami. Průhonický park obsahuje tři turistické trasy, od nejkratší po nejdelší a je jen na vás, kterou si vyberete.

   

Kdo má rád architektonické skvosty, tak tomu doporučuji navštívit zámek Hluboká nad Vltavou. Já tam byla minulý rok o prázdninách a zámek mě uchvátil. Zámek se nachází nedaleko Českých Budějovic ve stejnojmenném městě. Je obklopen okrasnými zahradami a anglickým parkem. Zámek patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku a já můžu jen souhlasit. Doporučuji si zaplatit také prohlídku s průvodcem, který vám řekne spoustu zajímavých informací a podíváte se do krásně zdobeného interiéru.

   

Pro ty, kteří se rádi ve svém volném čase vzdělávají doporučuji navštívit výstavu Body Worlds Exhibition na Výstavišti v Brně. Já měla možnost vidět výstavu už před pár lety v Praze. Výstava ukazuje lidské tělo. Jedná se skutečně o těla zesnulých lidí, která jsou speciálně ošetřená. Exhibice návštěvníkům představuje pohled například na kostru člověka, nervovou soustavu, svalstvo i jednotlivé orgány. Výstava je opravdu velmi zajímavá a myslím, že každý by ji měl vidět. Ale pozor, výstava je otevřena pouze do 18. července 2021.

  

Jestli koukáte po něčem adrenalinovém, můžete zkusit via ferratu v Semilech. Jedná se o lezecký výstup po skále. Ocelové lano je pevně přidělané ke skále a vy jste k němu přichyceni karabinami, takže se nemusíte bát, že spadnete. Já si ferratu vyzkoušela před rokem s průvodcem, bez kterého bych nezvládla na skálu ani vylézt :) Ferrata má tři stupně obtížnosti a vy si můžete vybrat, kterou polezete. Já jsem šla střední obtížnost a zvládla jsem ji, přestože jsem nikdy nelezla po skalách.

  

 

 

Zdroj obrázků: http://www.praguecityline.cz/kulturni-zivot-v-praze/bodies-vystava-ktera-zmeni-vas-zivot 

          https://m.semily.cz/ferrata/ 

             https://www.kudyznudy.cz/aktivity/via-ferrata-vodni-brana

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilustrační fotografie
Zámek Průhonice