Co jsou Štafle?

Jste tu, abyste dostali odpovědi.

Kdo jsme? Co máme v plánu? A co jsou to Štafle?

K tomu, abychom si mohli odpovědět nejen na tyto otázky, ale i na kterékoliv jiné, je potřeba mít osobní přehled. Ten však nelze získat koukáním dolů, ale stoupáním víš. Nepřebírat jen cizí slova, ale podívat se na věci trochu s nadhledem a udělat si vlastní obrázek ze všech informací.

V tomto světě je občas obtížné rozlišit, co je pravda a co není. Je to těžký boj, my víme, a proto jsme se rozhodli vám trochu pomoct. Poskytnout Vám příčky, které vás povedou nahoru za tím, co chcete vědět. Příčky, které tvoříme my a naše společná práce. Chtěli bychom vám dodat oporu, protože dva jsou silnější než jeden. A umožnit vzestup, který je tvořen jen z pravdivých informací.

Rozhodli jsme se pokračovat v něčem, v co věříme, že má smysl. V něčem, co nás baví a děláme to rádi. Proto si myslíme, že zrovna my vám můžeme poskytnout to, co hledáte. Budeme pátrat po odpovědích, jasných a zřetelných. Srozumitelných a pravdivých. Po odpovědích, které podpoří váš růst.

Doufáme, že s námi budete stoupat. 

To jsme my, vaše Štafle.
 

David Bavor

Ahoj, jmenuji se David Bavor a studuji třetí ročník na GJKT. Zajímám se o politiku a společenské dění. Kromě toho také hraju tenis, baví mě florbal a hudba. Rád také jezdím s kámošema na kolo (na pivo). Jsem neuvěřitelně línej, miluju seriály a psy.

Barbora Cepková

Ahoj, jmenuji se Barbora a do Štaflí jsem se dostala skrze seminář žurnalistiky. Jelikož jsem tvor společenský, mám ráda čas strávený s kamarády, hlasitou hudbu a tanec, kterému jsem se věnovala asi 13 let. Krom tance jsem chvíli koketovala i s bezmotorovým létáním. Zábava u mě sice vede, ale nepohrdnu ani dnem stráveným sledováním starých filmů nebo s hlavou zabořenou v knížkách. 

Markéta Dundová

Ahoj, jmenuju se Markéta, ale mnohem raději mám oslovení Maky. Jsem ve třeťáku a vybrala jsem si přírodovědnou větev. Ráda sportuju. Baví mě jízda na kole a kolečkových bruslích, běh není nic pro mě. Zbožňuju teplo a zimu jen na horách. Nejraději ze všeho trávím čas s kamarády. Miluju dobrodružství a spontánní výletíky s přáteli. Mám ráda seriály a dobrým jídlem nikdy nepohrdnu.

 

Vojtěch Federsel

Student královéhradeckého gymnázia se zájmem ve společenských vědách. Žurnalistice se věnuje v rámci celostátních Studentských listů a pod svým vedením měl lokální Štafle. Volnočasovou zálibou mu je skauting.

| šéfredaktor mezi měsíci květen až srpen (2020)

Matěj Hašek

Ahoj, jmenuji se Matěj Hašek, ale spolužáci mě již neosloví jinak než Mateo. Zajímám se o veřejné dění, upřednostňuji zahraničí scénu před tou domácí. Spoustu času strávím sledováním sportovních, především tedy fotbalových, zápasů. Sportu se pochopitelně věnuji i aktivně, kromě fotbalu mám rád třeba florbal či jízdu na kole. Rád také fotografuji nebo hladím svoji, popřípadě nějakou jinou, kočku. ;)

Ondřej Hejzlar

Zdárek párek všichni (podobnost mezi tímto párkem a klobásou na fotce je pouze čistě náhodná). Jsem chtěl bejt vtipnej no. Teď už vážně. Jmenuji se Ondřej Hejzlar, což někteří lidé vůbec nevědí, protože až na moji třídu mi všichni říkají Hejzi. Mám rád sport a jídlo, což se teda celkem špatně kombinuje dohromady, ale nu což, k životu potřebuji oboje. Samozřejmě nesmím zapomenout na své kamarády, se kterými nejraději trávím svůj volný čas. Žurnalistiku jsem si vybral, protože na mě nic moc jiného nezbylo, ale už teď vím, že jsem si vybral správně a řekl ne latině (jo jasný). To je tak asi vše, pokud by na mě někdo měl jakýkoliv dotaz, neváhejte a napište mi na můj instagram - hejziii. Zdar bazar.

Jakub Hrdina

Zdravím, mé jméno je Jakub Hrdina, ale kamarádi mě oslovují Hrďo. Pocházím z krásné části Malšovic. Miluji sport. Hraji tenis, chodím plavat nebo běhat atd. Samozřejmě mě baví i psát články, proto jsem si vybral tento seminář. Důležitou věcí v mém životě je se cítit v pohodě a nestresovat se. Očekávejte ode mě články spíše zaměřené na aktuální témata. 

Lucie Hynková

Nazdárek! Jmenuju se Lůca Hynková a studuju čtvrtý ročník tady na našem gymnáziu J. K. Tyla. Mimo školu ráda trávím čas s kamarády, ráda sportuju, cestuju nebo sleduju Netflix (obzvlášť poslední rok :)). Doufám, že moje volba semináře žurnalistiky bude k něčemu a moje články vás budou bavit!

 

Amálie Kadlecová

Jmenuji se Amálie Kadlecová, ale mám radši, když se mi říká Amča. Jsem veliký milovník koní, jezdím od svých šesti let. Mám svého koně,jmenuje se Lover a je to můj parťák na vše. Chtěla bych být jednou učitelka a seminář žurnalistiky jsem brala jako příležitost zlepšit se ve psaní a celkově v češtině. 

Roman Klíma

Ahoj, jmenuji se Roman a jsem studentem třetího ročníku Gymnázia J. K. Tyla, na základku jsem chodil na školu SNP. Mezi mé záliby patří sport, zejména fotbal. Dříve jsem chodil na florbal, teď si spíše jen tak rekreačně zakopu. Rád sleduji fotbalové zápasy v TV, případně jejich sestřihy na YouTube. Zajímám se o jednotlivé kluby, jejich stadiony a hráče. Tím vším si vlastně rozšiřuji obzory třeba v zeměpisu nebo i v jazycích – dokážu už docela porozumět komentovaným zápasům v zahraničních TV. To mě vlastně tak trochu přivedlo k žurnalistice.

Kateřina Komorousova

Ahoj, jmenuji se Kateřina Komorousová, ale jsem radši, když se mi říká Káťo. Za dobu, co jsem na Gymnáziu J. K. Tyla jsem si vysloužila přezdívku Mamča, která je se mnou už od prváku, jelikož jsem „čas od času“ až moc starostlivá. Jsem milovníkem knih, filmů a seriálů – žánr fantasy a romantický prostě zbožňuji. Do štaflí jsem se dostala skrz seminář žurnalistiky, který jsem si vybrala, protože velmi ráda píšu, i když na to nemám tolik času, kolik bych chtěla. Sport mám ráda, ale se společným běháním u mě nepochodíte - běh a já nejde dohromady. Každý máme nějakou tajnou vlastnost, že? A abych se přiznala, tak tou mou jsou stavy, kdy mě občas chytne taková trochu crazy nálada, která mě osobně v ničem nevadí, a i když se při ní mojí přátelé taky zasmějí, tak mi vyhrožují, že mě už nebudou zdravit a nebudou se ke mně hlásit. Naštěstí zatím jen vyhrožují…

Kristina Lejchtová

Ahoj! Jmenuji se Kristina Lejchtová a většinu svého volného času trávím u filmů či seriálů. Také mě baví vymýšlet a psát různé příběhy. Právě z toho důvodu jsem si vybrala seminář žurnalistiky, abych zde mohla publikovat články a zlepšit se tak v psaní. Doufám, že vás mé výtvory budou bavit.

Jakub Morávek

Ahoj, já jsem Kuba z Jaroměře. Rád se zabývám historií, hraji na kytaru (už asi 12 let), lyžuji, jezdím na kole a sleduji kultovní filmy. Nemám rád (politické) debaty u piva, rap, rozladěnou kytaru a ranní vstávání. Vybral jsem si humanitní větev, protože na tu druhou jsem úplný poleno. Neposuzuji lidi podle toho co mají na sociálních sítích, ale podle toho co mají v hlavě. Žurnalistiku jsem si vybral, protože mě baví psát o něčem, kde se dá pustit uzda kreativitě a fantazii nebo nějak uvažovat v úvaze. 

Adéla Peremská

Ahoj, jsem Adél a ráda bych do tohoto školního časopisu přispěla trochou humoru, špetkou pravdy, kapkou rýmu a kouskem poznání. Jsem člověk poměrně aktivní a převážně pozitivní, ovšem občas i cholerický. O mou pozornost se věčně přetahuje několik zájmů. Předně musím vyzdvihnout svou mírnou závislost na seriálech, filmech a knihách. Hned za touto závislostí se drží v těsném závěsu hudba a tanec. Též nepohrdnu dobrým uměním. Přes deset let jsem vybíjela svou nadměrnou energii ve fotbale. A i další sporty mi nejsou cizí.

    

 

 

 

Vladimír Pešek

Nazdar! Jmenuji se Vladimír Pešek a jsem studentem třetího ročníku. Ve volném čase se nejraději věnuji sportu, běhu a cyklistice. Mezi mé zájmy také patří vojenská historie, politika  a čas od času nějaký ten film. Seminář žurnalistiky jsem si vybral, abych nahlédl "pod pokličku" redakční a novinářské práce, protože jak řekl Sun Tzu: "Znáš-li nepřítele i sám sebe, můžeš bez obav svést sto bitev."

Adam Rojek

Ahoj, jmenuji se Adam Rojek a jsem studentem třetího ročníku GJKT. Ve svém volném čase rád sportuji a účastním se společenských akcí. Snažím se aktivně zapojovat do různých projektů, které pomáhají zlepšit naše životní prostředí a rád trávím čas v přírodě. Jsem zároveň předsedou Studentského parlamentu, který vedu již druhým rokem. Pokud by Vás něco zajímalo, neváhejte mne kontaktovat.

Marek Šafka

Čus, jmenuji se Mára Šafka a chodím do čtvrťáku na Tyla. Jsem líný, takže moc koníčků nemám. Mezi těch pár patří sledování filmů, scházení se s přáteli a taky umím hrát na nervy. Zajímám se o politiku a veřejné dění, takže většina mých článků se bude týkat těchto témat.

Martin Samek

Nazdárek, já jsem Martin, ve zkratce bych se popsal jako vesnický kluk s bujnou fantazií. Mojí největší vášní je kinematografie, jak pasivně, tak aktivně. Mezi mé další koníčky patří divadlo, hudba, hry a všelijaké geekovské věci. Spoustu času také trávím hlubokými rozmluvami s přáteli a občas udělám i něco zdravého pro své tělo. Nicméně nejlépe o mně vypoví mé články, tak na ně mrkněte.

Karolína Škodová

Ahoj, jmenuji se Kája Škodová a jsem studentkou třetího ročníku gymnázia J. K. Tyla. Jsem nenapravitelný snílek a optimista. Ráda věřím v myšlenku, že všechno bude dobré, a když ne, tak se z toho rozhodně nebudu hroutit. Mám ráda čtení, sportování a asi jako každý v mém věku čas strávený s přáteli. Ráda také cestuji a objevuji nová místa/jídla. Informace pod čarou: kdyby mi chtěl někdo udělat radost, miluji bílou čokoládu a to v jakémkoliv skupenství a množství. Takže příště u dalšího článku a třeba i hrnku (jak jinak než čokolády).

Viktorie Štefanová

Čuuuus přátelé, ráda bych se s vámi potkávala na širokých chodbách a nad Cappuccinem Extra za 10 Kč rozjímala nad životem...jenže roky plynou a potkat se můžem max na příštím Tyláku (Tyláckej ples). Místo článků si ale můžete počkat třeba na knihu, která by mohla vyjít asi po novým roce - nic neslibuju :) Hodně sil šílená Tylácká elito! V

Tereza Štěrbová

Ahoj! Jmenuju se Teri a kdybych se měla popsat jednou větou, tak bych použila citát Oscara Wilda: ,,You can never be overdressed or overueducated." Miluju čtení, módu a (asi jako všichni) cestování. Samozřejmě jsem ale puberťačka, takže pořád někde lítám, bavím se s kamarády a snažím se produktivně využít všechen volný čas. Co si ale budeme nalhávat, Netflix je prostě láska. Takže práci zdar a brzo u nějakého článku!

Amálie Šubová

Ahoj! Jmenuji se Amálie, ale všichni mi říkají Amálka. Na GJKT chodím třetím rokem. Mám ráda sport, zábavu, jídlo a výlety s kamarády, ať už jdeme pěšky, jedeme na kole, na běžkách, nebo třeba autobusem. Jsem společenská a milá, tedy dokud se se mnou nepustíte do hádky. Zajímám se o aktuální dění ve světě a zdravý životní styl. Doufám, že vám moje tvorba něco dá :)

Kateřina Šulcová

Ahoj, jmenuji se Káťa a jsem ve třeťáku. Ráda  se věnuji jakémukoliv druhu sportu (dokud vyhrávám). Jsem společenská a miluju kávu. Pokud nejsem zrovna zavřená doma, kde koukám na filmy, tak mě najdete ve městě v oblasti dobré kavárny. Ráda cestuji, ať už s kamarády nebo s rodinou.

Nela Svobodová

Ahoj! Jmenuju se Nela Svobodová a jsem studentkou třetího ročníku gymnázia J. K. Tyla. Mám ráda cestování, knížky, hudbu a dobré filmy. Nedávno jsem objevila kouzlo vybarvování antistresových omalovánek a je to ta nejvíce uklidňující činnost na světě. Nejraději však svůj volný čas trávím společně s kamarády u dobré kávy nebo nad sklenkou bílého vína.

Gabriela Ta

Ahoj. Jmenuju se Gabriela Ta, ale kamarádi mi říkají Gabča. Aktuálně jsem ve třetím ročníku na Gymnáziu Josefa Kajetána Tyla. Ve svém volném čase ráda peču, zpívám nebo chodím ven s kamarády. Povahově jsem spíše extrovert, ale nacházím-li se v neznámém prostředí, tak jsem docela tichá, možná si mě ani nevšimnete. Seminář žurnalistiky jsem si vybrala, protože mě zajímá světové dění a chtěla jsem se o tom dozvědět více.

Matěj Urban

Ahoj, jmenuji se Matěj Urban a vypadá to, že se v budoucnu budeme potkávat tady na Štaflích. Vybral jsem si humanitní větev, a to především díky mé lásce k dějepisu a všeobecně k humanitním oborům. Zajímám se o politiku a všeobecné dění ve světě. Ve volném čase hraji florbal, fotbal, rád běhám Gladiator Race závody, nebo si rád zajdu s kámošema na pivko. Mám velice rád hudbu (a to především rock a rock and roll), s kterou jsem strávil většinu svého života hrou na saxofon. Kromě toho rád sleduji filmy a seriály.

 

Jan Vaculík

Mé jméno je Jan Vaculík. Občas sportuji, často odpočívám a rád griluji. Mezi mé zájmy patří filmy a seriály, politika a společenské dění. Články budu psát o věcech, které mě zajímají, a možná také o úplně něčem jiném.

Jaroslav Valenta

Čau, jsem Jára. Výplň mého volného času tvoří především flámování s kamarády, potom také fotbal a počítačové hry. Můžete ode mě očekávat články s nejrůznější tématikou, ale upřednostňuji články týkající se hudební sféry.                     

David Vápeník

Ahoj, jmenuju se David Vápeník a chodím do třeťáku na Tylovi. Zajímají mě dějiny, společnost, politika, kultura, baví mě hudba a cestování. Samozřejmě mě ale zajímají i události v naší škole, o kterých budu psát na Štafle.

 

Kateřina Zíková

Na seminář žurnalistiky jsem se přihlásila proto, že jsem zvídavé povahy, která mi nedá spát. Můžete ode mě čekat články o nadcházejících událostech spojenými s Hradcem Králové, ale i rozhovory a snad zajímavé a přemýšlivé texty. Jednou z mých největších slabostí je dobré jídlo, proto se za uplynulou dobu stalo mojí vášní vaření a pečení. Samozřejmě k tomu všemu nesmí chybět trochu pohybu a to konkrétně florbal a běhání. Nepohrdnu, ale ani dni stráveném popíjením kávy, čtením dobré knížky a posloucháním hudby.