Co jsou Štafle?

Jste tu, abyste dostali odpovědi.

Kdo jsme? Co máme v plánu? A co jsou to Štafle?

K tomu, abychom si mohli odpovědět nejen na tyto otázky, ale i na kterékoliv jiné, je potřeba mít osobní přehled. Ten však nelze získat koukáním dolů, ale stoupáním víš. Nepřebírat jen cizí slova, ale podívat se na věci trochu s nadhledem a udělat si vlastní obrázek ze všech informací.

V tomto světě je občas obtížné rozlišit, co je pravda a co není. Je to těžký boj, my víme, a proto jsme se rozhodli vám trochu pomoct. Poskytnout Vám příčky, které vás povedou nahoru za tím, co chcete vědět. Příčky, které tvoříme my a naše společná práce. Chtěli bychom vám dodat oporu, protože dva jsou silnější než jeden. A umožnit vzestup, který je tvořen jen z pravdivých informací.

Rozhodli jsme se pokračovat v něčem, v co věříme, že má smysl. V něčem, co nás baví a děláme to rádi. Proto si myslíme, že zrovna my vám můžeme poskytnout to, co hledáte. Budeme pátrat po odpovědích, jasných a zřetelných. Srozumitelných a pravdivých. Po odpovědích, které podpoří váš růst.

Doufáme, že s námi budete stoupat. 

To jsme my, vaše Štafle.
 

Hanka Chaloupková

Jmenuji se Hana Chaloupková, ale oslovení Hana přímo nesnáším. Ráda fotím, upravuju fotky a taky ráda piju kafe. Hodně kafe. Taky dělám již čtvrtým rokem požární sport, který zbožňuju (a díky němu mě nikdo o prázdninách nevidí doma). Mimo to mě baví psát a do určité míry i studovat. Nejvíce mě baví psát reportáže nebo zprávy, ale neodmítnu ani příležitost sepsat rozhovor. Na žurnalistice mě nejvíce baví to, že je to jediná praxe v průběhu mého studia na gymnáziu.

Vladimír Dvořák

Ahoj, já jsem Vláďa. Nejraději trávím čas se svými kamarády.  Rád sportuji a nejčastěji se věnuji fotbalu, který hraju za hradeckou Slavii. Mezi moje další koníčky patří kinematografie a můj pes, se kterým trávím hodně času. Můžete ode mě čekat sportovně zaměřené články nebo různé aktuality, jelikož dění v Hradci Králové také často a rád sleduji. 
 

Lucie Havrdová

Jmenuji se Lucie Havrdová a jsem studentkou GJKT. Čas je mým nepřítelem každý den, a tak i teď se vám představím hopem. Mám ráda sport, jídlo a také knížky (i když na ty mi moc času nezbývá, takže je vlastně zmiňuji jen proto, aby se neřeklo). Po zdlouhavém každodenním vysedávání ve škole se ráda odreaguji, a to mi jde nejlépe na karate, kterému se věnuji už poměrně dlouhou dobu. Nemám ráda mořské plody, ale hlavně arogantní a falešné lidi. Ti mi vždy dokáží zkazit den. Na žurnalistiku chodím, protože ráda píšu články o tématech, které mě baví a zajímají.

Lenka Kalhousová

Jmenuji se Lenka Kalhousová. Jsem optimistka, která má ráda knihy, hudbu, tanec a fotografování. Nejraději fotím portréty a cokoliv spojeného s přírodou. Miluju trávit čas venku, se svými přáteli nebo naopak být zalezlá sama ve svém pokoji, číst si nebo koukat na seriály.

Eliška Kolářová

Jmenuji se Eliška Kolářová. Ve volném čase se věnuji hudbě, jsem v debatním klubu (není to tak strašný jak to zní) a občas i sportuji (lyže, kolečkáče). Můj největší zájem je ale cestování, ráda poznávám nové kultury a lidi. Dokážu se lehce nadchnout a v kombinaci s častou prokrastinací jsem se začala například i učit svahilsky (dlouho to ale nevydrželo). Zajímám se téměř o vše, od přírody, kultury přes jazyky až k neutronovým hvězdám. Mám ráda Lvího krále a ananas na pizze.

Václav Kolín

Žiju si život líného studenta. K mým koníčkům patří jízda na kole a sjíždění sociálních sítí. Ke školnímu časopisu Štafle jsem se dostal skrze seminář žurnalistiky a mediální výchovy. Mým cílem je předložit čtenářům zajímavé a především pravdivé informace.

Barbora Kučerová

Jmenuji se Barbora Kučerová. Bydlím v Hradci Králové a před gymnáziem jsem chodila na základní školu SNP. Po maturitě bych chtěla jít na vysokou školu nejspíše mimo HK. Vysokou školu sice ještě vybranou nemám, ale vím přibližně, jakým směrem chci jít a také mě láká studium v zahraničí. Mé oblíbené předměty jsou německý jazyk, zeměpis, biologie a samozřejmě tělocvik a seminář „ŽMV“. Mezi mé koníčky patří hra na klavír, tanec (přesněji step) a učení dětí tancovat. Ve volném čase se ráda kouknu na film či seriál, přečtu si knihu, sportuji nebo volné chvíle trávím ve společnosti kamarádů a rodiny. 

Terezie Línková

Ahoj!

Vítejte u mého medailonku. Vše důležité se dozvíte zde, ale ráda si popovídám i mimo sítě internetu. Ráda také píšu, tvořím, skládám a zpívám… to je vlastně i důvod mého členství v redakci. Jen zpěv tedy zatím zůstal novinářsky neoceněn a nevyužit. V budoucnu ode mne můžete čekat články zvídavé, plné otázek a myšlenek. Na druhou stranu, život je sranda a já si ho ráda užívám, takže odlehčené články a pozvánky do kulturního dění v Hradci také nebudou stranou. 

Přeji hezké čtení a společný postup vzhůru!
 

Tereza Mirová

Jmenuji se Tereza Mirová. V budoucnu bych se ráda věnovala psychologii, kterou bych chtěla studovat na Filozofické fakultě v Brně. Nejraději trávím volných čas s přáteli, rodinou nebo sama sledováním seriálů či filmů. Mezi mé oblíbené seriály patří Black Mirror a Hra o trůny. Během svého studia na gymnáziu se snažím nasbírat co nejvíce pracovních zkušeností. Již jsem pracovala jako prodavačka v Kauflandu, následně jako baristka v CrossCafe a momentálně jako prodavačka v trafice.

Jakub Morávek

Dobrý den 

Filip Neškrabal

Ahoj, v následujících odstavcích se vám chci pokusit říct, jak se jmenuji, co dělám apod. Takže, mé jméno je Filip Neškrabal, je mi 18 let a bydlím v Hradci Králové. Studuji na Gymnáziu J. K. Tyla a mám vystudovanou základní školu Bezručovu v Hradci Králové. Co dělám ve svém volném čase? Všechno, co se týče horských kol, počítačů, focení, natáčení, atd. Na Žurnalistice mě nejvíce baví dělat všechno kolem grafiky. Psát mě moc nebaví, protože mi to nejde, ale někde se to naučit musím. 

Natálie Nyčová

Ahoj,
jmenuju se Natálie Nyčová a jsem studentkou třetího ročníku gymnázia J. K. Tyla. Ve svém volném čase ráda sportuji – nejradši mám volejbal, ale vyjma tance mě baví skoro všechno. Mými dalšími zálibami jsou kreslení a bohužel i neustálý pobyt na sociálních sítích.
 

Sára Stuchlíková

Jmenuji se Sára Stuchlíková. Mým velkým koníčkem je focení, ale bohužel nemám zrovna moc času se tomu věnovat. Ráda sportuji a ráda dělám jakýkoli sport, kromě běhání, které mne tedy naprosto nebaví. Hlavním sportem je pro mne však jezdectví, kterému se věnuji závodně třetím rokem. Jezdím především parkurový sport, ale nevynechám ani drezuru.

Ondřej Vodička

Kdo je to ten Ondra?

Ondra rád zjišťuje, jak svět funguje a vypadá. Ondra se rád ptá proč. Ondra je skaut. Ondra se rád věnuje debatování. Ondru baví vycházky po přírodě a chůze v dešti. Ondra se rád baví s lidmi všech kultur, hlavně když se u toho smějí. Ondrovou zálibou je být upřímný.

Kateřina Vohralíková

Ahojte, jmenuji se Kateřina Vohralíková. Ráda podnikám cokoliv s přáteli, fotím krajinu a také různé momentky lidí kolem sebe. Ze všeho nejradši však poslouchám muziku, proto mě můžete věčně vidět se sluchátkama v uších. Ráda hraji volejbal, procházím se a zkouším nové sporty. Často si dělám z lidí kolem sebe srandu, ale dokáži si ji dělat i ze sebe. Baví mě se učit, teda až na jazyky, ty mi do hlavy nelezou. Jsem ráda, že jsem se přihlásila do semináře Žurnalistiky, jelikož by mě bavilo do budoucna se zabývat fotografováním anebo psaním článků. 

Martin Voženílek

Ahojda, ač se nemusí zdát, je mi 18 let, ale hravý jsem stále. Mezi mé největší koníčky patří fotbal, který hraju za klub z Hradce Králové. Z toho důvodu se ode mne můžete těšit na různé články zaměřené na venkovní aktivity a různé sportovní akce školy. Rád trávím čas se svými přáteli na různých společenských akcích v Hradci, o kterých máme velký přehled. Tak doufám, že se na některých potkáme!