Co jsou Štafle?

Jste tu, abyste dostali odpovědi.

Kdo jsme? Co máme v plánu? A co jsou to Štafle?

K tomu, abychom si mohli odpovědět nejen na tyto otázky, ale i na kterékoliv jiné, je potřeba mít osobní přehled. Ten však nelze získat koukáním dolů, ale stoupáním víš. Nepřebírat jen cizí slova, ale podívat se na věci trochu s nadhledem a udělat si vlastní obrázek ze všech informací.

V tomto světě je občas obtížné rozlišit, co je pravda a co není. Je to těžký boj, my víme, a proto jsme se rozhodli vám trochu pomoct. Poskytnout Vám příčky, které vás povedou nahoru za tím, co chcete vědět. Příčky, které tvoříme my a naše společná práce. Chtěli bychom vám dodat oporu, protože dva jsou silnější než jeden. A umožnit vzestup, který je tvořen jen z pravdivých informací.

Rozhodli jsme se pokračovat v něčem, v co věříme, že má smysl. V něčem, co nás baví a děláme to rádi. Proto si myslíme, že zrovna my vám můžeme poskytnout to, co hledáte. Budeme pátrat po odpovědích, jasných a zřetelných. Srozumitelných a pravdivých. Po odpovědích, které podpoří váš růst.

Doufáme, že s námi budete stoupat. 

To jsme my, vaše Štafle.
 

David Bavor

Ahoj, jmenuji se David Bavor a studuji třetí ročník na GJKT. Zajímám se o politiku a společenské dění. Kromě toho také hraju tenis, baví mě florbal a hudba. Rád také jezdím s kámošema na kolo (na pivo). Jsem neuvěřitelně línej, miluju seriály a psy.

Barbora Cepková

Ahoj, jmenuji se Barbora a do Štaflí jsem se dostala skrze seminář žurnalistiky. Jelikož jsem tvor společenský, mám ráda čas strávený s kamarády, hlasitou hudbu a tanec, kterému jsem se věnovala asi 13 let. Krom tance jsem chvíli koketovala i s bezmotorovým létáním. Zábava u mě sice vede, ale nepohrdnu ani dnem stráveným sledováním starých filmů nebo s hlavou zabořenou v knížkách. 

Hanka Chaloupková

Jmenuji se Hana Chaloupková, ale oslovení Hana přímo nesnáším. Ráda fotím, upravuju fotky a taky ráda piju kafe. Hodně kafe. Taky dělám již čtvrtým rokem požární sport, který zbožňuju (a díky němu mě nikdo o prázdninách nevidí doma). Mimo to mě baví psát a do určité míry i studovat. Nejvíce mě baví psát reportáže nebo zprávy, ale neodmítnu ani příležitost sepsat rozhovor. Na žurnalistice mě nejvíce baví to, že je to jediná praxe v průběhu mého studia na gymnáziu.

Michal Dočekal

Rozumět médiím, to je oč tu běží.

Vladimír Dvořák

Ahoj, já jsem Vláďa. Nejraději trávím čas se svými kamarády.  Rád sportuji a nejčastěji se věnuji fotbalu, který hraju za hradeckou Slavii. Mezi moje další koníčky patří kinematografie a můj pes, se kterým trávím hodně času. Můžete ode mě čekat sportovně zaměřené články nebo různé aktuality, jelikož dění v Hradci Králové také často a rád sleduji. 
 

Vojtěch Federsel

Vítejte! Jmenuji se Vojtěch Federsel a studuji na královéhradeckém gymnáziu. Rovněž se věnuji studentskému parlamentu z pozice místopředsedy a ve volném čase dělám skautského vedoucího. Kromě Štaflí píšu také do Studentských listů (slisty.cz). Zabývám se primárně historií, leč občas „zabrušuji“ i do současností.

| šéfredaktor měsíců květen a červen

Lucie Havrdová

Jmenuji se Lucie Havrdová a jsem studentkou GJKT. Čas je mým nepřítelem každý den, a tak i teď se vám představím hopem. Mám ráda sport, jídlo a také knížky (i když na ty mi moc času nezbývá, takže je vlastně zmiňuji jen proto, aby se neřeklo). Po zdlouhavém každodenním vysedávání ve škole se ráda odreaguji, a to mi jde nejlépe na karate, kterému se věnuji už poměrně dlouhou dobu. Nemám ráda mořské plody, ale hlavně arogantní a falešné lidi. Ti mi vždy dokáží zkazit den. Na žurnalistiku chodím, protože ráda píšu články o tématech, které mě baví a zajímají.

Ondřej Hejzlar

Zdárek párek všichni (podobnost mezi tímto párkem a klobásou na fotce je pouze čistě náhodná). Jsem chtěl bejt vtipnej no. Teď už vážně. Jmenuji se Ondřej Hejzlar, což někteří lidé vůbec nevědí, protože až na moji třídu mi všichni říkají Hejzi. Mám rád sport a jídlo, což se teda celkem špatně kombinuje dohromady, ale nu což, k životu potřebuji oboje. Samozřejmě nesmím zapomenout na své kamarády, se kterými nejraději trávím svůj volný čas. Žurnalistiku jsem si vybral, protože na mě nic moc jiného nezbylo, ale už teď vím, že jsem si vybral správně a řekl ne latině (jo jasný). To je tak asi vše, pokud by na mě někdo měl jakýkoliv dotaz, neváhejte a napište mi na můj instagram - hejziii. Zdar bazar.

Jakub Hrdina

Zdravím, mé jméno je Jakub Hrdina, ale kamarádi mě oslovují Hrďo. Pocházím z krásné části Malšovic. Miluji sport. Hraji tenis, chodím plavat nebo běhat atd. Samozřejmě mě baví i psát články, proto jsem si vybral tento seminář. Důležitou věcí v mém životě je se cítit v pohodě a nestresovat se. Očekávejte ode mě články spíše zaměřené na aktuální témata. 

Lenka Kalhousová

Jmenuji se Lenka Kalhousová. Jsem optimistka, která má ráda knihy, hudbu, tanec a fotografování. Nejraději fotím portréty a cokoliv spojeného s přírodou. Miluju trávit čas venku, se svými přáteli nebo naopak být zalezlá sama ve svém pokoji, číst si nebo koukat na seriály.

Roman Klíma

Ahoj, jmenuji se Roman a jsem studentem třetího ročníku Gymnázia J. K. Tyla, na základku jsem chodil na školu SNP. Mezi mé záliby patří sport, zejména fotbal. Dříve jsem chodil na florbal, teď si spíše jen tak rekreačně zakopu. Rád sleduji fotbalové zápasy v TV, případně jejich sestřihy na YouTube. Zajímám se o jednotlivé kluby, jejich stadiony a hráče. Tím vším si vlastně rozšiřuji obzory třeba v zeměpisu nebo i v jazycích – dokážu už docela porozumět komentovaným zápasům v zahraničních TV. To mě vlastně tak trochu přivedlo k žurnalistice.

Eliška Kolářová

Jmenuji se Eliška Kolářová. Ve volném čase se věnuji hudbě, jsem v debatním klubu (není to tak strašný jak to zní) a občas i sportuji (lyže, kolečkáče). Můj největší zájem je ale cestování, ráda poznávám nové kultury a lidi. Dokážu se lehce nadchnout a v kombinaci s častou prokrastinací jsem se začala například i učit svahilsky (dlouho to ale nevydrželo). Zajímám se téměř o vše, od přírody, kultury přes jazyky až k neutronovým hvězdám. Mám ráda Lvího krále a ananas na pizze.

Václav Kolín

Žiju si život líného studenta. K mým koníčkům patří jízda na kole a sjíždění sociálních sítí. Ke školnímu časopisu Štafle jsem se dostal skrze seminář žurnalistiky a mediální výchovy. Mým cílem je předložit čtenářům zajímavé a především pravdivé informace.

Kateřina Komorousova

Ahoj, jmenuji se Kateřina Komorousová, ale jsem radši, když se mi říká Káťo. Za dobu, co jsem na Gymnáziu J. K. Tyla jsem si vysloužila přezdívku Mamča, která je se mnou už od prváku, jelikož jsem „čas od času“ až moc starostlivá. Jsem milovníkem knih, filmů a seriálů – žánr fantasy a romantický prostě zbožňuji. Do štaflí jsem se dostala skrz seminář žurnalistiky, který jsem si vybrala, protože velmi ráda píšu, i když na to nemám tolik času, kolik bych chtěla. Sport mám ráda, ale se společným běháním u mě nepochodíte - běh a já nejde dohromady. Každý máme nějakou tajnou vlastnost, že? A abych se přiznala, tak tou mou jsou stavy, kdy mě občas chytne taková trochu crazy nálada, která mě osobně v ničem nevadí, a i když se při ní mojí přátelé taky zasmějí, tak mi vyhrožují, že mě už nebudou zdravit a nebudou se ke mně hlásit. Naštěstí zatím jen vyhrožují…

Barbora Kučerová

Jmenuji se Barbora Kučerová. Bydlím v Hradci Králové a před gymnáziem jsem chodila na základní školu SNP. Po maturitě bych chtěla jít na vysokou školu nejspíše mimo HK. Vysokou školu sice ještě vybranou nemám, ale vím přibližně, jakým směrem chci jít a také mě láká studium v zahraničí. Mé oblíbené předměty jsou německý jazyk, zeměpis, biologie a samozřejmě tělocvik a seminář „ŽMV“. Mezi mé koníčky patří hra na klavír, tanec (přesněji step) a učení dětí tancovat. Ve volném čase se ráda kouknu na film či seriál, přečtu si knihu, sportuji nebo volné chvíle trávím ve společnosti kamarádů a rodiny. 

Terezie Línková

Ahoj!

Vítejte u mého medailonku. Vše důležité se dozvíte zde, ale ráda si popovídám i mimo sítě internetu. Ráda také píšu, tvořím, skládám a zpívám… to je vlastně i důvod mého členství v redakci. Jen zpěv tedy zatím zůstal novinářsky neoceněn a nevyužit. V budoucnu ode mne můžete čekat články zvídavé, plné otázek a myšlenek. Na druhou stranu, život je sranda a já si ho ráda užívám, takže odlehčené články a pozvánky do kulturního dění v Hradci také nebudou stranou. 

Přeji hezké čtení a společný postup vzhůru!
 

Tereza Mirová

Jmenuji se Tereza Mirová. V budoucnu bych se ráda věnovala psychologii, kterou bych chtěla studovat na Filozofické fakultě v Brně. Nejraději trávím volných čas s přáteli, rodinou nebo sama sledováním seriálů či filmů. Mezi mé oblíbené seriály patří Black Mirror a Hra o trůny. Během svého studia na gymnáziu se snažím nasbírat co nejvíce pracovních zkušeností. Již jsem pracovala jako prodavačka v Kauflandu, následně jako baristka v CrossCafe a momentálně jako prodavačka v trafice.

Jakub Morávek

Ahoj, já jsem Kuba z Jaroměře. Rád se zabývám historií, hraji na kytaru (už asi 11 let), lyžuji, jezdím na kole a sleduji kultovní filmy. Nemám rád (politické) debaty u piva, rap, rozladěnou kytaru a ranní vstávání. Vybral jsem si humanitní větev, protože na tu druhou jsem úplný poleno. Neposuzuji lidi podle toho co mají na sociálních sítích, ale podle toho co mají v hlavě. Žurnalistiku jsem si vybral, protože mě baví psát o něčem, kde se dá pustit uzda kreativitě a fantazii nebo nějak uvažovat v úvaze. 

Filip Neškrabal

Ahoj, v následujících odstavcích se vám chci pokusit říct, jak se jmenuji, co dělám apod. Takže, mé jméno je Filip Neškrabal, je mi 18 let a bydlím v Hradci Králové. Studuji na Gymnáziu J. K. Tyla a mám vystudovanou základní školu Bezručovu v Hradci Králové. Co dělám ve svém volném čase? Všechno, co se týče horských kol, počítačů, focení, natáčení, atd. Na Žurnalistice mě nejvíce baví dělat všechno kolem grafiky. Psát mě moc nebaví, protože mi to nejde, ale někde se to naučit musím. 

Natálie Nyčová

Ahoj,
jmenuju se Natálie Nyčová a jsem studentkou třetího ročníku gymnázia J. K. Tyla. Ve svém volném čase ráda sportuji – nejradši mám volejbal, ale vyjma tance mě baví skoro všechno. Mými dalšími zálibami jsou kreslení a bohužel i neustálý pobyt na sociálních sítích.
 

Adéla Peremská

Ahoj, jsem Adél a ráda bych do tohoto školního časopisu přispěla trochou humoru, špetkou pravdy, kapkou rýmu a kouskem poznání. Jsem člověk poměrně aktivní a převážně pozitivní, ovšem občas i cholerický. O mou pozornost se věčně přetahuje několik zájmů. Předně musím vyzdvihnout svou mírnou závislost na seriálech, filmech a knihách. Hned za touto závislostí se drží v těsném závěsu hudba a tanec. Též nepohrdnu dobrým uměním. Přes deset let jsem vybíjela svou nadměrnou energii ve fotbale. A i další sporty mi nejsou cizí.

    

 

 

 

Adam Rojek

Ahoj, jmenuji se Adam Rojek a jsem studentem třetího ročníku GJKT. Ve svém volném čase rád sportuji a účastním se společenských akcí. Snažím se aktivně zapojovat do různých projektů, které pomáhají zlepšit naše životní prostředí a rád trávím čas v přírodě. Jsem zároveň předsedou Studentského parlamentu, který vedu již druhým rokem. Pokud by Vás něco zajímalo, neváhejte mne kontaktovat.

Marek Šafka

Čus, jmenuji se Mára Šafka a chodím do třeťáku na Tyla. Jsem líný, takže moc koníčků nemám. Mezi těch pár patří sledování filmů, scházení se s přáteli a taky umím hrát na nervy. Zajímám se o politiku a veřejné dění, takže většina mých článků se bude týkat těchto témat.

Viktorie Štefanová

Čuuuus přátelé,

moc se na vás těším u zajímavých a zábavných článků a hlavně na chodbách školy. Miluju společenský život a komunikaci. A proto mě sledujte na IG: @stefanovaviktorie, kde probíhá každé úterý moje talkshow ~ meetHradec, jako zpovědnice zajímavých lidí z našeho města. Moje články (aneb příběhy ze života) budou spíše pro odlehčení těžkých chvil na škole :) 

Budu se těšit ~ V.

Tereza Štěrbová

Ahoj! Jmenuju se Teri a kdybych se měla popsat jednou větou, tak bych použila citát Oscara Wilda: ,,You can never be overdressed or overueducated." Miluju čtení, módu a (asi jako všichni) cestování. Samozřejmě jsem ale puberťačka, takže pořád někde lítám, bavím se s kamarády a snažím se produktivně využít všechen volný čas. Co si ale budeme nalhávat, Netflix je prostě láska. Takže práci zdar a brzo u nějakého článku!

Sára Stuchlíková

Jmenuji se Sára Stuchlíková. Mým velkým koníčkem je focení, ale bohužel nemám zrovna moc času se tomu věnovat. Ráda sportuji a ráda dělám jakýkoli sport, kromě běhání, které mne tedy naprosto nebaví. Hlavním sportem je pro mne však jezdectví, kterému se věnuji závodně třetím rokem. Jezdím především parkurový sport, ale nevynechám ani drezuru.

Nela Svobodová

Ahoj! Jmenuju se Nela Svobodová a jsem studentkou třetího ročníku gymnázia J. K. Tyla. Mám ráda cestování, knížky, hudbu a dobré filmy. Nedávno jsem objevila kouzlo vybarvování antistresových omalovánek a je to ta nejvíce uklidňující činnost na světě. Nejraději však svůj volný čas trávím společně s kamarády u dobré kávy nebo nad sklenkou bílého vína.

Jan Vaculík

Mé jméno je Jan Vaculík. Občas sportuji, často odpočívám a rád griluji. Mezi mé zájmy patří filmy a seriály, politika a společenské dění. Články budu psát o věcech, které mě zajímají, a možná také o úplně něčem jiném.

Jaroslav Valenta

Čau, jsem Jára. Výplň mého volného času tvoří především flámování s kamarády, potom také fotbal a počítačové hry. Můžete ode mě očekávat články s nejrůznější tématikou, ale upřednostňuji články týkající se hudební sféry.                     

Ondřej Vodička

Kdo je to ten Ondra?

Ondra rád zjišťuje, jak svět funguje a vypadá. Ondra se rád ptá proč. Ondra je skaut. Ondra se rád věnuje debatování. Ondru baví vycházky po přírodě a chůze v dešti. Ondra se rád baví s lidmi všech kultur, hlavně když se u toho smějí. Ondrovou zálibou je být upřímný.

Kateřina Vohralíková

Ahojte, jmenuji se Kateřina Vohralíková. Ráda podnikám cokoliv s přáteli, fotím krajinu a také různé momentky lidí kolem sebe. Ze všeho nejradši však poslouchám muziku, proto mě můžete věčně vidět se sluchátkama v uších. Ráda hraji volejbal, procházím se a zkouším nové sporty. Často si dělám z lidí kolem sebe srandu, ale dokáži si ji dělat i ze sebe. Baví mě se učit, teda až na jazyky, ty mi do hlavy nelezou. Jsem ráda, že jsem se přihlásila do semináře Žurnalistiky, jelikož by mě bavilo do budoucna se zabývat fotografováním anebo psaním článků. 

Martin Voženílek

Ahojda, ač se nemusí zdát, je mi 18 let, ale hravý jsem stále. Mezi mé největší koníčky patří fotbal, který hraju za klub z Hradce Králové. Z toho důvodu se ode mne můžete těšit na různé články zaměřené na venkovní aktivity a různé sportovní akce školy. Rád trávím čas se svými přáteli na různých společenských akcích v Hradci, o kterých máme velký přehled. Tak doufám, že se na některých potkáme!

Kateřina Zíková

Na seminář žurnalistiky jsem se přihlásila proto, že jsem zvídavé povahy, která mi nedá spát. Můžete ode mě čekat články o nadcházejících událostech spojenými s Hradcem Králové, ale i rozhovory a snad zajímavé a přemýšlivé texty. Jednou z mých největších slabostí je dobré jídlo, proto se za uplynulou dobu stalo mojí vášní vaření a pečení. Samozřejmě k tomu všemu nesmí chybět trochu pohybu a to konkrétně florbal a běhání. Nepohrdnu, ale ani dni stráveném popíjením kávy, čtením dobré knížky a posloucháním hudby.