Opendwoor

Minulý čtvrtek 30. 5. se stejně jako každý rok pořádala akce zvaná Opendwoor. Pro neobeznámené Opendwoor je festival Střezinských kapel a orchestrů pořádané na dvoře Střeziny. Ale na rozdíl od ostatních Opendwoorů, tento probíhal trošku jinak.

 

            Akce, místo dvora, začala v Žižkových sadech, kde se začal shlukovat dav, a kromě saxofonů a bubnů se zde objevovali i transparenty s nápisy jako „OPRAVTE NÁM STŘEZINU“. Toto všechno byla příprava na průvod, který měl upozornit na pozastavenou rekonstrukci Střeziny. Zastupitelstvo města totiž přestavbu přestalo financovat, a tak uvízla na mrtvém bodě.

 

Ve dvě hodiny odpoledne se průvod odpíchnul a pokračoval směrem po ulici Pospíšilově. V průvodu se hrálo, skandovalo, a i ten nejmenší jedinec měl s sebou aspoň píšťalku, aby mohl spáchat co největší rámus.

           

            Průvod se zastavil až před Divadlem Jesličky, areálem Střeziny. Zde se skandovalo „STROP NÁM PADÁ NA HLAVU, CHCEME NOVOU BUDOVU.“ Poté se všichni uchýlili na dvůr Střeziny, kde se v průběhu divadelních představení postavila z papírových krabic vlastní škola. Po divadelních představeních následovaly koncerty hudebních celků, jak pěveckých, tak instrumentálních. Nechyběl zde ani stánek s balonky nebo s občerstvením.

Žánr

Ilustrační fotografie
Průvod na Pospíšilově ulici