Proč nakupovat v secondhandech

Mnoho lidí si určitě myslí, že v secondhandech nakupují „špinaví“ lidé, což ale není vůbec pravda. Většina lidí se to stydí přiznat kvůli tomu „Jak se na ně budou koukat ostatní?“. Avšak tyto věci mají lidé pouze v hlavě a na secondhandech není nic špatného, ba naopak.

Z ekologického hlediska jsou secondhandy skvělým řešením. Nenakupujete nové věci, ale již zakoupené někým jiným. Místo případného vyhození těchto věcí se dostanou k někomu dalšímu, kdo je využije.

Myšlenka toho, že je oblečení z druhé ruky nějakým způsobem „špinavé“, není vůbec pravdivá. Ano, mohou se zde najít nějaké případy, ale člověk ví, do čeho jde. Obchody musí oblečení před prodejem řádně vyčistit a vyperete-li si ho doma i vy, což je opravdu nejlepší, neboť stejně jako v normálních obchodech si to před vámi určitě někdo vyzkoušel a ohmatal, tak se nemáte čeho bát.

Další výhodou je, že většinu věcí, co najdete v secondhandech pravděpodobně nikdo jiný mít nebude. Pokud něco koupíte z kamenného obchodu, tak si to před vámi už zakoupilo mnoho lidí a pro některé je představa toho, že potká člověka ve stejném oblečení nepříjemná a ponižující. Tohoto se nemusíte bát, pokud budete nakupovat v obchodech z druhé ruky, neboť většina věcí, která se tam prodává, je už starší, a tak je menší pravděpodobnost, že potkáte někoho v tom samém.

Velké plus a hlavní důvod, proč zde lidé nakupují, je cena. Najdete zde mnoho levných značkových věcí. Některé oblečení vypadá i jako nové, ale to záleží na tom, kde nakupujete. S tím už si musíte poradit sami. Existuje mnoho stránek a aplikací, na kterých lidé prodávají své věci, například vinted aj... Také je mnoho fb skupin a pokud opravdu nebudete vědět, kde najít nějaké tipy, tak si vyhledejte na googlu secondhandy ve vašem okolí a projděte si je sami.

Staráte-li se tak moc o to, co si o vás pomyslí ostatní, tak nemusíte vůbec nikomu říkat, odkud vaše oblečení máte. On to člověk stejně nepozná a v secondhandech najdete, jak jsem již zmínila i mnoho značkového oblečení. Nejjednodušší bude se nestarat tak o to, co si o vás myslí ostatní, ale jen o to, jak se v tom cítíte vy sami. Na takovéto obavy je život příliš krátký. Ovšem to nemusí být tak jednoduché, ale lze toho malými krůčky dosáhnout. Čím více lidí bude v secondhandech nakupovat, tím více „normální“ to začne být.

Takže pokud chcete ušetřit, nemít stejné věci jako ostatní a šetřit naši planetu, tak jsou secondhandy určitě pro vás.

 

zdroj obrazového materiálu: autorka článku

Ilustrační fotografie
Foto secondhandu v Hradci Králové

Rubrika