Rozhovor s Matějem Šmejkalem o náročnosti talentových zkoušek na FTVS

Zájem o vysoké školy, které jsou zaměřené na sport, každý rok stále roste.  Zájemci se musí připravit na náročné talentové zkoušky a připravit se na fakt, že po dobu studia je čekají zápočty z náročných sportovních disciplín. Největším strašákem se zdá plavání, z kterého spousty lidí vyhodí. Není to tak však u Matěje Šmejkala. Ten nám dnes přiblíží jeho pocity a obsah přijímací talentové zkoušky.

 

Ahoj Matěji, máš za sebou přijímací talentové zkoušky, na jakou školu a obor se hlásíš?

Ahoj Aničko, ano minulý víkend jsem absolvoval talentové zkoušky na FTVS obor kondiční trenér

 

Jaké talentové zkoušky tato škola požaduje?

Pro každý obor je to jiné. V mém trenérském oboru bylo plavání 100 metrů a běh 1500 metrů. Tuším, že pro obor tělocvikáře je ještě navíc gymnastika a sportovní hry a to stejné i u oboru fyzioterapie.

 

Příprava musí být poměrně dlouhá, kdy jsi začal?

Na talentovky jsem trénoval zhruba 3 měsíce. Dvakrát denně jsem buďto plaval nebo běhal na oválu. Bylo to velmi náročné, jak na psychiku tak na tělesné vyčerpání. Poslední týden mě po každé aktivitě bolela hlava z nedostatku minerálů, tím dávalo moje tělo signál, že už má dost., tudíž jsem dal do přípravy opravdu maximum.

 

To je dlouhá doba, máš pocit, že jsi dal do přípravy vše?

Ano. Poslední dva měsíce jsem měl pětkrát týdně dvoufázové tréninky a bylo to opravdu náročné. V plavání i běhání jsem začal rychle pozorovat celkem dobrý progres.

 

Jaké jsou tvoje celkově pocity?

Z běhání mám docela dobrý pocit. Zaběhnul jsem to za svůj rekordní čas a zhruba za polovinu bodů. Stejně i u plavání. Když jsem začal plavat, tak jsem sotva uplaval kraulem jeden bazén. A teď jsem z plavání dostal plný počet bodů. Celkově jsem spokojený. Do tréninků i do zkoušek jsem dal vše.

 

Takže ještě nemáš žádné předběžné výsledky?

Ještě mě čekají písemné zkoušky v červnu z obecných studijních předpokladů. Takže až v červnu nejspíš.

 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí!

Děkuji, budu ho ještě potřebovat.

 

Foto: Archiv autora

Žánr

Ilustrační fotografie
matěj

Rubrika