13. ročník tradičního závodu Mezi mosty

Učitelské rafty

   Již třináctým rokem se pořádala tradiční hradecká akce, kterou byl závod Mezi mosty. Pro ty, co neví, jedná se o závod na raftech, ve kterých soutěží zástupci středních škol z Hradce Králové. Účastnilo se celkem třináct středních škol. Mohli jsme vidět například zástupce Biskupského gymnázia, Gymnázia Boženy Němcové a samozřejmě i našeho Gymnázia Josefa Kajetána Tyla. Tato akce se konala v úterý 17. září, a to od dvanácté hodiny dopolední.

Opendwoor

Průvod na Pospíšilově ulici

Minulý čtvrtek 30. 5. se stejně jako každý rok pořádala akce zvaná Opendwoor. Pro neobeznámené Opendwoor je festival Střezinských kapel a orchestrů pořádané na dvoře Střeziny. Ale na rozdíl od ostatních Opendwoorů, tento probíhal trošku jinak.

 

Od přijímaček po maturitu, aneb jak to na GJKT chodí

Studium jakékoliv školy začíná přijímacím řízením a končí maturitou. Avšak na každé škole je cesta mezi tím trošku odlišná. V dnešním článku se dočtete, jak to na našem gymnáziu fungovalo a jak to fungovat bude.

Reportáž z hradecké HelicopterShow a RallyShow 2019

Zásah u simulovaná autonehody

Během slunečné soboty 18. 5 2019 se na hradeckém letišti uskutečnil už 18. ročník Helicopter Show, ke které se od roku 2008 připojila neméně známá Rally Show. Nyní má tudíž divák možnost vychutnat si tyto dvě akce v jeden den a za jedno vstupné. Tato činnost je v Hradci Králové téměř legendou, tudíž není divu, že se v toto datum upínaly oči všech, více jak pěti tisíc, diváků, buď na závodní vozovku, nebo vysoko do oblak.

Hradecký majáles

Skupina Mirai na hradeckém Majálesu

Na pátek 10. května se většina lidí z Hradce Králové všech různých kategorií těšila, jelikož se v Šimkových sadech a okolí už po třinácté konal hradecký Majáles. Mimo mnoha lidí se také této události zúčastnilo šest zpěváků a čtrnáct skupin, tudíž si každý přišel na to své. Ze zpěváků mohu jmenovat například Pavla Calltu, Bena Cristovaa či slovenského rapera Ega. Mnozí z nás nesměli chybět ani na skupině Mirai, Dymytry či na naší studentské kapele Nocturno.

Boj o Prezidentský pohár

Společná fotografie z Jednací místnosti

Minulý víkend v Praze začal finálový debatní turnaj, kde soupeří ti nejlepší debatéři z České republiky. Turnaje se zúčastnily rovnou dva týmy z naší školy, což je náš zatím největší úspěch. Měl jsem to štěstí být součástí právě jednoho z těchto týmů a přinést vám své zážitky a dojmy z této velké události.

Má to vůbec smysl?

Závěrečná fotka ze stávky za klima

,,Pojďte s námi! Pojďte s námi!“ znělo v pátek 3.5. dopoledne celým centrem Hradce Králové. Masa lidí, kteří pochodovali ulicemi, měla v úmyslu oslovit co nejvíce lidí a seznámit je s jedním z neustále se zvětšujících problémů - klimatickými změnami. Pojďme si tedy blíže objasnit, co se stalo.

Se školním projektem na ochutnávku vína aneb projekt Long Story Short – Rakousko

Long Story Short

Long Story Short byl projekt, kterého se účastnilo Gymnázium J. K. Tyla. Zapojily se do něj čtyři evropské školy – z Belgie, Rakouska, České Republiky a Polska. Cílem bylo seznámit studenty se životy lidí těchto zemí v různých historických obdobích. Já jsem se, společně s dalšími studenty 3. ročníku, vydala do Rakouska. Tento výlet se konal od 11. do 15. března tohoto roku.

Za historií techniky

Dne 26. března se naše třída 3. E, vydala do Prahy do Národního technického muzea s panem profesorem Červinkou a naší paní třídní profesorkou Vojtovou.

Debatéři GJKT ve finálovém turnaji!

Náš tým

Tři týmy debatního klubu při gymnáziu J. K. Tyla (DK GKJT) se zvládly tento ročník kvalifikovat do finálového turnaje, kde celkem 12 nejlepších týmů z České republiky bude bojovat o prezidentský pohár.