FILMY TÉTO DEKÁDY: Králíček Jojo - z outsidera trhákem?

Foto: pocketbrno.cz

Králíček Jojo je nová satirická komedie z válečného prostředí, která vystihuje život desetiletého chlapce árijské rasy, který se stává členem organizace Hitlerjugend a snaží se být správným nacistou. Premiéra snímku v Česku byla 23. 1. 2020. Ač o filmu panovaly podle trailerů všeobecné názory, že film bude fraška, tak se v den premiéry snímku Králiček Jojo před kinem Cinestar v Hradci Králové vytvořila řada plná filmových fandů, kteří chtěli film vidět co nejdříve. Film nakonec sklidil velice pozitivní ohlasy a mnoho fanoušků bylo překvapených.

VEŘEJNÁ DOPRAVA: Z Hradce do Rychnova vlakem nebo autobusem?

Ilustrační foto - Tereza Štěrbová

Někteří studenti řeší každý den problém ohledně dojíždění. Každý druh veřejné dopravy má své výhody a nevýhody. Porovnali jsme tedy jízdu autobusem a vlakem na frekventované trase Hradec Králové – Rychnov nad Kněžnou, abychom zjistili, který způsob je v tomto případě výhodnější.

Již třetí Giving Tuesday na Tylovi

Fotografka: Michaela Šrůtová

Pro začátek, co je vlastně Giving Tuesday? Giving Tuesday je jedna z největších dobrovolnických akcí na světě, na nichž se podílí zástupci z téměř padesáti zemí světa. Zajímavostí je, že tato akce vznikla jako odpověď na marketingové akce Black Friday a Cyber Monday. A jak asi víte, drží se už třetím rokem i na naší škole. Komu se letos pomáhalo, jak celý den vypadal z pohledu klasického studenta a kolik je za tím vším práce?

Adventní trhy a kouzlo Vánoc

Muzejní adventní trhy

Přišla první adventní neděle a s ní i odpočítávání dnů do začátku Vánoc. Čtyři svíčky na adventním věnci a jedna již o něco menší. První adventní neděle pro mě a mou rodinu také znamenala obléknout kabáty a čepice a vyrazit na muzejní adventní trhy jako každý rok. Byli jsme právě na Velkém náměstí nedaleko Bílé věže, když jsme ucítili vůni trdelníku, skořice, hřebíčku, dřeva a horkého voňavého svařáku, který k Vánocům neodmyslitelně patří. Tyto vůně a spousta dalších nás pak doprovázely po celou procházku mezi stánky na vánočních trzích.

Kam po maturitě?

Den vysokých škol

Pomalu ale jistě se blíží termín odevzdání přihlášek na vysoké školy. Abychom si vybrali tu správnou, připravilo vedení školy spolu s někdejšími studenty již po několikáté Den vysokých škol. Tentokrát proběhl v pátek 22. listopadu 2019, kde jinde než na našem gymnáziu

Víc než zájezd do Říma

V oku Pantheonu

Vyplatí se utratit celá letní brigáda na exkurzi? Bude se mi líbit město, o kterém tolik lidí básní, až mi to je nepříjemné? Přinese mi to víc než fotky Kolosea a dalších památek? To jsou otázky, které se mi objevovaly před odletem do slunné Itálie.

Na první pohled se může zdát, že jde jen o deset dní chození po Římě, ochutnávání místní zmrzliny a pizzy, a chytání bronzu. Skutečný obraz ale stojí jinde. Pokud ho chcete vidět, tak se směle pusťte do čtení.

Zastávka na cestě k smrti aneb Terezín

Terezín

Terezín je město, které se nachází v okresu Litoměřice. Původně bylo postaveno jako vojenské město, ale druhá světová válka toto město přeorganizovala na židovské ghetto.

Gaudeamus – Odnesu si plno…?

Gaudeamus Brno 2019

Jestli jste někdy v minulosti navštívili Gaudeamus, nejedna propiska určitě skočila ve vaší kapse. Oslnivé předměty propagující danou vysokou školu či univerzitu  -  co je jejich cílem?

PŮL ROKU V NĚMECKU? WARUM NICHT!

Johanka na Oktoberfest

Jak může vypadat studentský život v Mnichově? Co studentku zavedlo k německým sousedům a jak vypadají její první momenty a dojmy V Německu? Všechny odpovědi naleznete v textu od Johany Trojanové, která tam nyní studuje gymnázium.

13. ročník tradičního závodu Mezi mosty

Učitelské rafty

   Již třináctým rokem se pořádala tradiční hradecká akce, kterou byl závod Mezi mosty. Pro ty, co neví, jedná se o závod na raftech, ve kterých soutěží zástupci středních škol z Hradce Králové. Účastnilo se celkem třináct středních škol. Mohli jsme vidět například zástupce Biskupského gymnázia, Gymnázia Boženy Němcové a samozřejmě i našeho Gymnázia Josefa Kajetána Tyla. Tato akce se konala v úterý 17. září, a to od dvanácté hodiny dopolední.