Joker - Nejdepresivnější film vůbec?

Joker - Nejdepresivnější film vůbec?

Začátkem října dorazil do kin film o zrodu Batmanova nejznámějšího protivníka Jokera. K režii si sedl Todd Phillips, z jehož filmografie budete pravděpodobně znát trojici vulgárních komedií Pařba ve Vegas (2009), Pařba v Bangkoku (2011) a Pařba na třetí (2013). Přesto tedy, že je jeho dosavadní režisérská kariéra většinou postavena spíše na komice, rozhodl se překvapivě natočit jedno z nejvážnějších psychologických dramat vůbec. Jde už o čtvrté Jokerovo zfilmování a je toto právě to nejlepší? Na to se vám pokusím odpovědět v následující recenzi.

Watchmen – Je léto a dochází nám led

Watchmen

Na streamovací službě HBO GO se asi před týdnem objevil pilotní díl nového seriálu Watchmen. Seriál pochází z dílny producenta Damona Lindelofa, který stojí za projekty jako jsou například Ztraceni nebo Pozůstalí. Seriál vychází z komiksové minisérie Watchmen od Alana Moora, který ji označil jako nezfilmovatelnou. Je tomu opravdu tak?

Komiks Watchmen už se jednou na televizních obrazovkách objevil a to jako film v roce 2009. Na rozdíl od filmu, který má být přesnou adaptací, Damon Lindelof popisuje svůj seriál jako pokračování k úspěšnému sešitu.

Saturnin

Divadlo Na Jezerce - Saturnin

V průběhu října jsem navštívila představení divadelní hry Saturnin v Klicperově divadle. Hra byla napsána na motivy románu Saturnin od českého spisovatele Zdeňka Jirotky. Roku 1994 bylo dílo i zfilmováno. Příběh pojednává o neobyčejném sluhovi jménem Saturnin, který je vychytralý, vtipný až někdy satirický a velmi nápomocný. Slouží panu Oulickému, který je naopak usedlý gentleman a Saturnin ho svou výstředností nemálo ovlivňuje. Pan Jiří Oulický je zamilovaný do krásné slečny Barbory Terebové, se kterou občas hraje tenis. V díle vystupuje také teta Kateřina se svým synem Miloušem, který je mladý, nevychovaný a snad bych použila i výraz velké dítě. Teta Kateřina, neustále používá přísloví a nejvíce ji zajímají peníze. Všichni společně s doktorem Vlachem tráví prázdniny na chatě dědečka pana Oulického, kde prožívají veškerá dobrodružství. Dílo má sloužit jako odlehčení situace za období okupace Československa Německem.

Avengers Endgame

Avengers Endgame

Na konci měsíce dubna dorazil do kin jeden z nejočekávanějších komiksových filmů vůbec. Jak něco říct a nic neprozradit? Jakýkoliv náznak z příběhu může být spoiler a já se tedy v následujících řádcích pokusím pouze přiblížit, jestli se tento film povedl nebo ne.