V sítí – je to opravdu tak hrozné?

Protagonistky

V síti je český dokumentární film od Víta Klusáka a Barbory Chalupové, který pojednává o zneužívání dětí na internetu. V hlavní roli se ocitly 3 dospělé ženy, které svou vizáží spíše vypadají na mladé dívky. Těm byly založeny profily na různých sociálních sítích (facebook, omegle...), kde se prezentovaly jako dvanáctileté. Poté již pouze čekaly, než jim napíše nebo zavolá nějaký z tzv. predátorů, s nímž navázaly kontakt a čekaly, jak se situace vyvine. Dopředu mohu říct, že většinou ne moc dobře.

Reportáž z poznávacího zájezdu do Španělska

" "

Ve dnech 29. února až 8. března se konal školní zájezd do Španělska. Studenti byli z druhých až čtvrtých ročníků. Organizátorem zájezdu byl rodilý mluvčí Miguel Angel Ponce Torres. Kromě učitele Miguela, se o studenty starali Petr Dohnal, Alexandra Blaha Bohomini a Luboš Hodný. Celým zájezdem nás provedl průvodce „Láďa“.

Sovětské sci-fi

stalker

V roce 1978 napsali dva sovětští autoři román, který je do dnešní doby považován za veledílo vědecko-fantastické literatury. Jedná se o knihu Stalker (v originále „Piknik na obočině“) od bratrů Arkadije a Borise Strugackých, kteří za ni obdrželi švédskou cenu Julese Verna.

Joker - Nejdepresivnější film vůbec?

Joker - Nejdepresivnější film vůbec?

Začátkem října dorazil do kin film o zrodu Batmanova nejznámějšího protivníka Jokera. K režii si sedl Todd Phillips, z jehož filmografie budete pravděpodobně znát trojici vulgárních komedií Pařba ve Vegas (2009), Pařba v Bangkoku (2011) a Pařba na třetí (2013). Přesto tedy, že je jeho dosavadní režisérská kariéra většinou postavena spíše na komice, rozhodl se překvapivě natočit jedno z nejvážnějších psychologických dramat vůbec. Jde už o čtvrté Jokerovo zfilmování a je toto právě to nejlepší? Na to se vám pokusím odpovědět v následující recenzi.

Watchmen – Je léto a dochází nám led

Watchmen

Na streamovací službě HBO GO se asi před týdnem objevil pilotní díl nového seriálu Watchmen. Seriál pochází z dílny producenta Damona Lindelofa, který stojí za projekty jako jsou například Ztraceni nebo Pozůstalí. Seriál vychází z komiksové minisérie Watchmen od Alana Moora, který ji označil jako nezfilmovatelnou. Je tomu opravdu tak?

Komiks Watchmen už se jednou na televizních obrazovkách objevil a to jako film v roce 2009. Na rozdíl od filmu, který má být přesnou adaptací, Damon Lindelof popisuje svůj seriál jako pokračování k úspěšnému sešitu.

Saturnin

Divadlo Na Jezerce - Saturnin

V průběhu října jsem navštívila představení divadelní hry Saturnin v Klicperově divadle. Hra byla napsána na motivy románu Saturnin od českého spisovatele Zdeňka Jirotky. Roku 1994 bylo dílo i zfilmováno. Příběh pojednává o neobyčejném sluhovi jménem Saturnin, který je vychytralý, vtipný až někdy satirický a velmi nápomocný. Slouží panu Oulickému, který je naopak usedlý gentleman a Saturnin ho svou výstředností nemálo ovlivňuje. Pan Jiří Oulický je zamilovaný do krásné slečny Barbory Terebové, se kterou občas hraje tenis. V díle vystupuje také teta Kateřina se svým synem Miloušem, který je mladý, nevychovaný a snad bych použila i výraz velké dítě. Teta Kateřina, neustále používá přísloví a nejvíce ji zajímají peníze. Všichni společně s doktorem Vlachem tráví prázdniny na chatě dědečka pana Oulického, kde prožívají veškerá dobrodružství. Dílo má sloužit jako odlehčení situace za období okupace Československa Německem.

Avengers Endgame

Avengers Endgame

Na konci měsíce dubna dorazil do kin jeden z nejočekávanějších komiksových filmů vůbec. Jak něco říct a nic neprozradit? Jakýkoliv náznak z příběhu může být spoiler a já se tedy v následujících řádcích pokusím pouze přiblížit, jestli se tento film povedl nebo ne.