Středoškolská odborná činnost studenty GJKT příliš nezaujala, jaký na to měla názor studentka Biskupského gymnázia?

SOČ

SOČ neboli středoškolská odborná činnost je dobrovolná akce, které se může účastnit každý student střední školy. Z jedné školy se mohou vybrat až dvě práce za obor.

Tento rok se konala na prestižním gymnáziu J K. Tyla. První kolo probíhalo 8. 4. 2019. Postupovali automaticky dva studenti a o třetím rozhodovala odborná ústřední komise. Druhé kolo se konalo 13. 4. 2019. Porota v prvním a druhém kole byla odlišná.

Znáte Nocturno?

Promo fotka kapely

Každý z nás jistě zná naši studentskou kapelu Nocturno. Většina ji ale zná jen prostřednictvím jejich vlastních písniček a koncertů. Většinu těchto písniček píše Jirka Nálevka, zpěvák, kytarista a frontman kapely, ale svoji písničku si už napsala i Terka Nálevková. Kapela se skládá ze čtyř členů: Jirka Nálevka, Tereza Foltová, Tereza Nálevková a Kryštof Šindlar. Jirka i jeho sestra Terka jsou studenty našeho gymnázia, Terka Foltová a Kryštof jsou již vysokoškoláci - Terka studuje UHK a Kryštof ČVUT. Terka Foltová hraje na baskytaru, Kryštof hraje na cajon a a Terka Nálevková zpívá.
Zeptali jsme se Jirky na pár otázek.

Týden sportu s našimi sousedy

Fotka dvou českých a dvou německých studentů na Bílé věži v Hradci Králové

   Zjistila jsem, že naše škola je v jakémsi programu na výměnu studentů. Který spočívá v tom, že Němečtí studenti přijedou k nám a ti naši zase k nim. Žáci z Německa tu již byli a já měla plno otázek, které mne zajímali a musela jsem na ně zjistit odpovědi. Proto jsem napsala některým spolužákům, aby mi pověděli, jak vlastně tento týden probíhal. Zajímalo mě, jak na to, že u nich doma je vlastně cizí člověk, naši studenti reagovali a jaký byl program po celou dobu pobytu Němců tady u nás. Také jsem chtěla vědět, jaké aktivity studenti měli. A spousta dalších věcí.

Petr Kult: Tyl je místo plné osobností a DAMU je velká zábava

Petr Kult: Tyl je místo plné osobností a DAMU je velká zábava

Pokud nevíte, kdo to je Petr Kult, tak to byste měli ihned napravit. Je absolventem gymnázia J. K. Tyla a nyní studuje činoherní herectví na DAMU. Petra znám již od malička a musím říci, že je pořád stejný – vždy pozitivně naladěný, vtipný a hrozně milý. V rozhovoru se dočtete nejen o tom, jaké to bylo studovat u nás, ale také o tom, jaké to je studovat DAMU.

Andina Witri Rayadina: V cizí zemi, v cizí škole

Ne každý si dokáže představit odcestovat na druhý konec světa, do země s kulturou velmi odlišnou od země vlastní. Jednou z odvážných se stala Andina – výměnná studentka z Indonésie, která se na deset měsíců vydala do Česka. Už pár pátků chodí na Tyla a já jsem si s ní dnes připravila rozhovor.

Eastbourne – to prostě chceš!

Večer v Eastbourn

Jistě se k vám již dostalo, že jednou z předností naší školy je možnost navštívit anglické město na jihu Anglie. Tato možnost jistojistě posouvá GJKT na vyšší příčku. Někdo se na zájezd hlásí, protože by si chtěl zlepšit svoji angličtinu, někdo si chce vyškrábat další zemi na své stírací mapě a jiní se prostě jen chtějí ulít ze školy. V kterémkoliv případě, všem zájezd něco přinese. Ať už se jedná o zlepšení angličtiny, trapné a vtipné vzpomínky nebo nezapomenutelné zážitky.