Nejrozporuplnější student na škole? Je to pro mě životní styl, říká Matyáš Stárek

Matyas 1 ilustrace

Matyáš Stárek je žák 3. D, tedy náš spolužák, který se v rozhovoru rozpovídal hlavně o metalu, což je žánr, který si nebere ve svých textech servítky a je doprovázen tvrdou hudbou a jeho subkultuře, do které se on sám začleňuje. Některým lidem se může Matyáš zdát až podivný, a tak jsme chtěli vědět, jak to s metalisty je, jak tato hudba ovlivňuje jejich životy a jak ji vnímá on.

Zajímají se dnešní studenti o veřejné dění?

Johana Trojanová s rodiči

Zajímají se studenti o dění ve společnosti, či o politiku? Jedním ze studentů našeho gymnázia, které tato témata zajímají je Johana Trojanová z 3.A. Momentálně se účastní studijního pobytu v zahraničí, konkrétně v Mnichově v Německu, kde studuje na tamním gymnáziu. Také se věnuje hře na akordeon, jezdí na motorce a lyžuje.

Alexindra Bonomini Bláha: Z jihu Brazílie až na naše gymnázium

Alexindra Bonomini Bláha

Alexindra Bonomini Bláha je empatická a přátelská psycholožka, která do České republiky přicestovala až z Brazílie. Jak se adaptovala na české prostředí a jak je spokojená s prací psycholožky? To a ještě více se dočtete v tomto rozhovoru!

Jakub Klement - učitel a hudebník v jedné osobě

Jakub Klement hrající na elektrickou kytaru

S novým školním rokem na chodbách přibyly nové tváře nejen ze strany studentů, ale i učitelů. Jedna z nich patří rodákovi z Vysokého Mýta, učiteli Jakubovi Klementovi, který na UHK vystudoval dějepis a anglický jazyk. Je práce učitele ta, kterou si přál? A co dělá ve svém volném čase? O tom všem se podělil v rozhovoru pro Štafle.

Středoškolská odborná činnost studenty GJKT příliš nezaujala, jaký na to měla názor studentka Biskupského gymnázia?

SOČ

SOČ neboli středoškolská odborná činnost je dobrovolná akce, které se může účastnit každý student střední školy. Z jedné školy se mohou vybrat až dvě práce za obor.

Tento rok se konala na prestižním gymnáziu J K. Tyla. První kolo probíhalo 8. 4. 2019. Postupovali automaticky dva studenti a o třetím rozhodovala odborná ústřední komise. Druhé kolo se konalo 13. 4. 2019. Porota v prvním a druhém kole byla odlišná.

Znáte Nocturno?

Promo fotka kapely

Každý z nás jistě zná naši studentskou kapelu Nocturno. Většina ji ale zná jen prostřednictvím jejich vlastních písniček a koncertů. Většinu těchto písniček píše Jirka Nálevka, zpěvák, kytarista a frontman kapely, ale svoji písničku si už napsala i Terka Nálevková. Kapela se skládá ze čtyř členů: Jirka Nálevka, Tereza Foltová, Tereza Nálevková a Kryštof Šindlar. Jirka i jeho sestra Terka jsou studenty našeho gymnázia, Terka Foltová a Kryštof jsou již vysokoškoláci - Terka studuje UHK a Kryštof ČVUT. Terka Foltová hraje na baskytaru, Kryštof hraje na cajon a a Terka Nálevková zpívá.
Zeptali jsme se Jirky na pár otázek.

Týden sportu s našimi sousedy

Fotka dvou českých a dvou německých studentů na Bílé věži v Hradci Králové

   Zjistila jsem, že naše škola je v jakémsi programu na výměnu studentů. Který spočívá v tom, že Němečtí studenti přijedou k nám a ti naši zase k nim. Žáci z Německa tu již byli a já měla plno otázek, které mne zajímali a musela jsem na ně zjistit odpovědi. Proto jsem napsala některým spolužákům, aby mi pověděli, jak vlastně tento týden probíhal. Zajímalo mě, jak na to, že u nich doma je vlastně cizí člověk, naši studenti reagovali a jaký byl program po celou dobu pobytu Němců tady u nás. Také jsem chtěla vědět, jaké aktivity studenti měli. A spousta dalších věcí.

Petr Kult: Tyl je místo plné osobností a DAMU je velká zábava

Petr Kult: Tyl je místo plné osobností a DAMU je velká zábava

Pokud nevíte, kdo to je Petr Kult, tak to byste měli ihned napravit. Je absolventem gymnázia J. K. Tyla a nyní studuje činoherní herectví na DAMU. Petra znám již od malička a musím říci, že je pořád stejný – vždy pozitivně naladěný, vtipný a hrozně milý. V rozhovoru se dočtete nejen o tom, jaké to bylo studovat u nás, ale také o tom, jaké to je studovat DAMU.

Andina Witri Rayadina: V cizí zemi, v cizí škole

Ne každý si dokáže představit odcestovat na druhý konec světa, do země s kulturou velmi odlišnou od země vlastní. Jednou z odvážných se stala Andina – výměnná studentka z Indonésie, která se na deset měsíců vydala do Česka. Už pár pátků chodí na Tyla a já jsem si s ní dnes připravila rozhovor.