Lodivadelňák na Kavčáku

Organizační tým Lodivadla

Většina z vás už asi zaznamenala, že léto nebude tak kulturně chudé, jak se ještě před několika týdny mohlo zdát. Avšak divadelňák v podobě týdenního flámu nás tento rok nečeká. Festival bude letos třídenní, odehraje se mezi 26. a 28. červnem. Organizace aktuálního ročníku se společně s Open Air Program ujal i spolek Lodivalo, který se stará o dění na Kavčím plácku. Jedním z členů týmu Lodivadla je i Anička Prouzová, která nám o (lo)divadelňáku prozradila více. 

Je Kmotr nejlepší film vůbec?

Kmotr

Jedinečný rozhovor s Markem Šafkou, devatenáctiletým studentem Gymnázia J. K. Tyla, který nám přinese pár typů na filmy, které rozhodně stojí za to zhlédnout.

Jak studentům vyhovuje učení z domova?

Ilustrační obrázek (pexels.com)

Učení z domova zažívají všichni studenti našeho gymnázia. Homeschooling je také velice probíraným tématem mezi politiky. Jak to vlastně vnímají sami studenti? V rozhovoru jsem se ptal Hedviky Bláhové, studentky třetího ročníku.

Letní prázdniny strávené doma?

Zuzana Kubínová

Přestože letní prázdniny začínají až za dva měsíce, spousta z nás už měla na toto období velké plány, které kvůli coronaviru postupně rušíme. Co měla v plánu studentka třetího ročníku Zuzana Kubínová? A jak se jí tyto plány změnily?

KORONAVIRUS: Bolí mě hlava z nakažení nebo z úkolů?

Bolest hlavy

Když nám pan ředitel skrz rozhlas oznámil, že se kvůli korona viru zavírají školy, všechny z nás aspoň jednou napadlo: „Hurá! Konec školy! Kdy to půjdem zapít?“ Ale opak je pravdou. Než jsme si stihli jakkoliv užít tohoto pomyslného volna, začala nám tvrdá domácí škola. Každý den se nám na e-maily valí stovka domácích úkolů s konkrétně určenými deadliny a my nevíme, co dělat dřív, a když už si myslíme, že jsme tu horu, která je složená ze všech těch zadání, zdolali, ukáže se, že ta hora ještě pokračuje a nelze dohlédnout na její vrchol. No není to k zbláznění? Chtěli jsme tomu však lépe nahlédnout pod pokličku, a tak jsme se zeptali Báry Kračmarové z 3. E na to, jak tráví své "volno" ona.

PLES: Co si o maturáku myslí kluci ze čtvrťáku?

David Černý (4.E)

Koho pozval Jonáš Vančura na ples? Stačila Davidovi Černému kapacita lístků? A jak to vidí Martin Kunc a Martin Sháněl?
Ples našeho gymnázia se neúprosně blíží. Holky šílí co na sebe, jaké zvolí účesy, kdo je pozve na ples nebo, že celá třída nespolupracuje při nacvičování předtančení. Kluci ale všechno většinou řeší jaksi…méně. Zeptala jsem se čtyř maturantů, jak oni vnímají blížící se ples. Tak čtěte dál, hlavně holky, ať víte, jestli má cenu tyhle kluky zvát na drink, nebo je spíše nerušit.

PLES: šaty stříbrem vyšívané a skleněné střevíčky, nebo džíny a tenisky?

Maturitní ples čtvrtých ročníků se nám kvapem blíží, a tak jsme se rozhodli, dostat se pod oponu této nezapomenutelné noci, a přiblížit vám, jaké přípravy na tento „gala večer“ podniká například studentka Klára Wiszová, která je ze 4.B, aby si připadala na svém plese, který jí oficiálně pasuje do role „Maturantka“, jako princezna z pohádky, což si v tento majestátní den přeje snad každá z nás. A co říct o této aktivní holčině? Klárka ráda hraje na příčnou flétnu v jazzové kapele. Spontánně vyráží například stopem na výlety, které jí vždy něčím obohatí.

PLES: Rozhovor s organizátorem maturitního plesu GJKT

Lukáš Merkl

Maturitní ples Gymnázia Josefa Kajetána Tyla se nezadržitelně blíží a již tento pátek nám Kongresové centrum Aldis otevře své brány. Dámy a pánové, připravte se na nejhonosnější studentskou akci roku! Návnadou vám může být rozhovor s hlavním organizátorem celého plesu Lukášem Merklem.

HUDEBNÍ VKUS MLADÉ GENERACE: Co poslouchá generace Z? Rozhovor s Jaroslavem Valentou

DJ Wich je gay EP

V dnešním rozhovoru jsem vyzpovídal mého spolužáka, Jaroslava Valentu. Podívali jsme se na zoubek hudebnímu vkusu současné generace. Po mém letitém pozorování jsem dospěl k závěru, že právě Jaroslav je jejím exemplárním představitelem jakožto reprezentant moderní rave kultury, která je mezi mladými lidmi nejrozšířenější.

VEŘEJNÁ DOPRAVA: Každodenní cesta do školy aneb jak cestuje Lenka?

Ilustrační fotka: Lenka Přibylová

Každý, kdo nebydlí v blízkosti školy určitě zná to každodenní nudné dojíždění veřejnou dopravou.
Jakým způsobem se dostává do školy studentka 3. ročníku Lenka Přibylová? Nejen na to jsme se ji
v dnešním rozhovoru zeptali.