Výroční zpráva Studentského parlamentu

Studentský parlament

Zdravím všechny studenty Gymnázia J. K. Tyla. Jako každým rokem přichází Studentský parlament s výroční zprávou, ve které si můžete přečíst, co vlastně Studentský parlament za školní rok vykonal.

Povinná maturita z matematiky definitivně ZRUŠENA!

Foto: Deník / Jiří Kopáč

Přání spousty českých studentů bylo konečně definitivně vyslyšeno. Ve středu 10. června 2020 senát schválil zrušení povinné matematiky a před třemi dny, tedy 17. června 2020 prezident Miloš Zeman podepsal příslušný zákon týkající se zrušení povinné maturity z matematiky. Parlamentem byl tento zákon schválený již 6. května 2020, ale až nyní je vše potvrzeno.

Black Lives Matter – protest v Praze

https://www.irozhlas.cz/sites/default/files/styles/zpravy_fotogalerie_medium/public/uploader/p202006130343301_200613-170751_jak.jpeg?itok=nmvcvXey

Na základě nedávných událostí, kdy bělošský policista Derek Chauvin zavraždil dne 25. května 2020 černocha George Floyda, vypukly protesty proti policejnímu a rasovému násilí ve Spojených státech amerických a rozrostly se i do dalších států. Ani lidé v České republice nezaháleli a podobné protesty se začaly konat v Praze.

CENY DOBROVOLNICTVÍ "KŘESADLO 2020" ZNÁ SVÉ VÍTĚZKY!

" "

Není to víc než týdnem, kdy paní učitelka Vaňková a studentka Míša Řeháková obdrželi cenu Křesadlo. Křesadlo je cena pro „obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Hlavním cílem udělování ceny Křesadlo je ocenit práci dobrovolníků, upozornit na přínos dobrovolnických činností v naší společnosti.

Nová videohra z předaleké galaxie na obzoru

Star Wars Squadrons

15. června byla oznámena nová videohra ze světa Hvězdných válek s titulem Star Wars: Squadrons. Bude se jednat o vesmírnou akci v kokpitu stíhače, odehrávající se po událostech Epizody VI - Návrat Jediho. Hra bude primárně multiplayerová, ale bude obsahovat i krátkou kampaň za obě strany. Hra by podle plánu měla vyjít 2. října tohoto roku 

Legendární MAFIA se vrátila

Mafia Trilogy

Původem česká herní série, kterou roku 2002 započalo brněnské studio Illusion Softworks, se dočká moderní předělávky celé trilogie, poslední dva díly již vyšly, ten první bude následovat 28. srpna. Celé to zpracovává herní studio Hangar 13, tedy primárně americké studio, které má pobočky i v Česku.

Majáles nebo Záříles?

obrázek 1

Blíží se nám květen a s ním i spojený Majáles, nebo ne?

Abych to uvedl na pravou míru, tak květen se nám samozřejmě blíží, čas stále ještě zastavit neumíme, to ale nemohu tak úplně říci o Majálesu. Ten se bohužel nebude konat v květnu a to kvůli současné koronavirové situaci, která to neumožňuje. Na stole jsou momentálně 2 varianty, kdy by Majáles mohl být – v září nebo až příští rok v květnu jako obvykle. Organizátoři by ho samozřejmě chtěli již v září, protože kdyby byl až příští rok, tak prakticky ztratí 1 celý Majáles.

Nechoďte do škol, vláda zrušila výuku. Obává se šíření koronaviru

Mapa výskytu.

Dnes v 18 hodin začne platit celostátní zákaz společenských, kulturních a náboženských akcí s účastí nad 100 lidí. Zároveň s tím se od středy (11. 3.) ruší výuka na základních, středních i vysokých školách. Daná opatření mají za cíl zabránit šíření wuchanského koronaviru.

Několik hodin offline aneb: Den bez mobilů

den_bez_mobilu_26112019.jpg

Studenti Gymnázia J. K. Tyla si ve středu 20. listopadu 2019 vyzkoušeli být jeden celý den offline. Naše gymnázium je totiž již několikátým rokem zapojeno do projektu Hrdá škola a v rámci toho se účastníme nejrůznějších aktivit. Minulý týden ve středu probíhal právě Den bez mobilů.

Žáci GJKT jako budoucí poslanci?

Student hovořící před ostatními kolegy

Dne 4. listopadu 2019 se konala akce určená pro žáky 3.C a 3.E z GJKT, kteří si takto mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být poslancem Parlamentu ČR.