Čtvrťák mýma očima, část první

Stužka

Maturita. Slovo, které je velikým strašákem snad každého studenta čtvrtého ročníku. Ale jak mnozí z nás vědí, není to jen o tom. Maturitní ročník není jen o tvrdém učení (čímž ale nechci váhu studia nijak snižovat, ba naopak!). Ale během posledního roku studenty našeho gymnázia čeká i stužkovací večírek, poslední zvonění, maturitní ples, … V sérii pár článků bych se s Vámi ráda podělila o zážitky z těchto čtvrťákovských akcí mýma očima.

Domečky z karet

Když hrajete takřka jakoukoli karetní hru, musíte spoléhat pouze na karty, které vám jsou rozdány, které jsou před vás vyloženy. Pokud tomu tak není, spoluhráči vám udělí červenou kartu a končíte. Jiná možnost je, že v karetní hře prohrajete, poté však musíte počítat s pláčem vaší další karty, tentokrát kreditní. Vyznat se v kartách dnešní doby není jednoduché, natož je správně používat.

Co jsou Štafle?

Jste tu, abyste dostali odpovědi.

Kdo jsme? Co máme v plánu? A co jsou to Štafle?

K tomu, abychom si mohli odpovědět nejen na tyto otázky, ale i na kterékoliv jiné, je potřeba mít osobní přehled. Ten však nelze získat koukáním dolů, ale stoupáním víš. Nepřebírat jen cizí slova, ale podívat se na věci trochu s nadhledem a udělat si vlastní obrázek ze všech informací.