Nový gurmánský zážitek?

Zebra

Nedávno jsem se vracela z autoškoly vyčerpaná předchozím marným bojem dopravních značek o místo v mé hlavě. Místo v trolejbusu bylo volné, a tak jsem se posadila a nechala se unášet pouze zvuky okolních zastávek.

Host do domu, hůl do ruky!

cestovatel

Haló haló, slyšíme se? Toto je kanál č. 8 na frekvenci 90.00 MHz. Všichni, co jsou zabarikádovaní, znudění či upracovaní doma, jsou více než vítáni se připojit a poslouchat mé klábosení. Jako vždy bych vám normálně vyprávěla o mém dni plném prokrastinování, křičícího bratra, chybějícího toaleťáku, pojídání všelijakých sladkostí od lepkavých bonbónů po několik tabulek čokolády a dalších všedních událostí uvězněného studenta.  Ale dnes jsem se rozhodla, že budeme dělat úplně něco jiného.

Maturák na Valentýna není žádná výhra!

Je to tady! Plesová sezóna začala. Čas, kdy si na sebe holky konečně namalují reprezentativní obličeje a kluci vymění po půl roce ponožky. Jestli jsem s půl rokem šetřila, tak sory kluci.

Čtvrťák mýma očima, část druhá

Minulý článek se věnoval stužkovacímu večírku a poslednímu zvonění. Od té doby jsem zase prožila další věci, které bezprostředně patří ke čtvrtému ročníku. A co šlo? To se dozvíte níže…

Čtvrťák mýma očima, část první

Stužka

Maturita. Slovo, které je velikým strašákem snad každého studenta čtvrtého ročníku. Ale jak mnozí z nás vědí, není to jen o tom. Maturitní ročník není jen o tvrdém učení (čímž ale nechci váhu studia nijak snižovat, ba naopak!). Ale během posledního roku studenty našeho gymnázia čeká i stužkovací večírek, poslední zvonění, maturitní ples, … V sérii pár článků bych se s Vámi ráda podělila o zážitky z těchto čtvrťákovských akcí mýma očima.

Domečky z karet

Když hrajete takřka jakoukoli karetní hru, musíte spoléhat pouze na karty, které vám jsou rozdány, které jsou před vás vyloženy. Pokud tomu tak není, spoluhráči vám udělí červenou kartu a končíte. Jiná možnost je, že v karetní hře prohrajete, poté však musíte počítat s pláčem vaší další karty, tentokrát kreditní. Vyznat se v kartách dnešní doby není jednoduché, natož je správně používat.

Co jsou Štafle?

Jste tu, abyste dostali odpovědi.

Kdo jsme? Co máme v plánu? A co jsou to Štafle?

K tomu, abychom si mohli odpovědět nejen na tyto otázky, ale i na kterékoliv jiné, je potřeba mít osobní přehled. Ten však nelze získat koukáním dolů, ale stoupáním víš. Nepřebírat jen cizí slova, ale podívat se na věci trochu s nadhledem a udělat si vlastní obrázek ze všech informací.