Watchmen – Je léto a dochází nám led

Na streamovací službě HBO GO se asi před týdnem objevil pilotní díl nového seriálu Watchmen. Seriál pochází z dílny producenta Damona Lindelofa, který stojí za projekty jako jsou například Ztraceni nebo Pozůstalí. Seriál vychází z komiksové minisérie Watchmen od Alana Moora, který ji označil jako nezfilmovatelnou. Je tomu opravdu tak?

Komiks Watchmen už se jednou na televizních obrazovkách objevil a to jako film v roce 2009. Na rozdíl od filmu, který má být přesnou adaptací, Damon Lindelof popisuje svůj seriál jako pokračování k úspěšnému sešitu.

První díl se jmenuje „Je léto a dochází nám led“. Děj je zasazený do americké Oklahomy. Je sice rok 2019 ale jejich historie se od té naší v mnoha věcech liší. Například Válku ve Vietnamu Američané vyhráli a Vietnam se stal členem Spojených států. Policisté nosí masky kvůli ochraně identity a město Tulsa ohrožují teroristi zvaní Sedmá kavalerie. Situace se zhoršuje, když je jeden policista zastřelen. Policie začne tvrdě vyslýchat a činy Sedmé kavalerie také neznají mezí. Hlavní hrdinka Angela Abar (Regina King), se svou policejní identitou známá jako Sister Night, se svými kolegy Looking Glass (Tim Blake Nelson) a Red Scare (Andrew Howard) se snaží členy Sedmé kavalerie polapit. Celý díl proplétá dějová linie s Ozymandiem (Jeremy Irons), původním hrdinou z komiksu, který žije na zámku a píše hry pro své služebnictvo

Scénárista si nedělal hlavu s diváky, kteří nečetli komiks, a tak všemu ne vždy musí rozumět. Například v jedné chvíli začnou, bez jakéhokoli vysvětlení, pršet olihně. Proti obsazení jsem neměl žádné výhrady, až na výjimky. Regina King, jako hrdinka se dvěma identitami, nedělala mezi oběma rolemi žádné větší rozdíly. Velice se mi líbily kostýmy, jak ty historické, tak i ze současné doby.

Z prvního dílu jsem sice trochu zklamaný, ale dalším chci dát ještě šanci.   

 

Žánr

Ilustrační fotografie
Watchmen