Zachránci při učení

Během distanční výuky jsem se nejen já, ale i spoustu lidí kolem mě ocitli ve fázi, kdy jsme nevěděli, jak pochopit probíranou látku při hodinách. Někomu stačí přečíst učebnici a hned látku chápe, já potřebuji často látku vysvětlit co nejvíce dopodrobna. Tak jsem začala používat spoustu stránek, nebo profilů, kde se určitým předmětům věnují. Myslím si, že nejsem jediná, kdo používá k učení internetové zdroje a proto mě napadlo Vám představit mé oblíbené internetové stránky/profily, které mi s učením pravidelně pomáhají. 

  1. Isibalo

Isibalo Tuto internetovou stránku používám především na matematiku,             můžete tam ale najít i fyziku, chemii a biologii. Na většinu témat  mají videa a ke každému tématu sepíšou důležité vzorečky.  Myslím si, že pokud plavete v matematice stejně jako já, tak Vám  tato stránka (alespoň trochu) pomůže.

 

 

 

 

  1. cestina_na_pohodu

cestina_na_pohodu Instagramový účet Čeština “na pohodu” je spravován Barborou Slámovou, která v příspěvcích vysvětluje například slovní druhy, příslovečná určení, přívlastky nebo literární útvary. Pojmy vysvětluje co nejstručněji, tak aby to sledující pochopili. Většina z nás tráví na Instagramu poměrně dost času, proč ho nevyužít k něčemu dobrému a projít si tak aspoň pár příspěvků o češtině.

 

 

 

 

 

  1. Quizlet

Quizlet Tato aplikace slouží především k naučení slovíček. Přijde mi na ni dobré, že to slovíčka učí v několika podobách: kartičky, vybírání z různých možností, překládání a nebo můžete hrát hry. A další pozitivní věc je ta, že se slovíčka můžete učit všude. Pro mě je nejtěžší se dotlačit k tomu, abych si vzala učebnici a nalistovala slovíčka, takhle stačí vzít mobil a pustit aplikaci.

 

 

 

  1. ELUC

ELUC Jelikož nejsem z přírodovědné větve, tak tuto stránku nemůžu za sebe vyloženě doporučit. ELUC používají mé spolužačky hlavně na chemii a moc si ji chválí. Když jsem stránku zkoumala, tak jsou všechna témata hezky a přehledně shrnutá. Na stránce nenajdete jen chemii, ale také biologii a fyziku (také strojírenství, řemesla a elektrotechniku, kterou na naší škole úplně nevyužijete). Stránka pomůže například při přípravě na test.

 

 

 

 

Tak tohle byly moje oblíbené internetové stránky, které ráda používám (kromě ELUC). Samozřejmě existuje nesčetně mnoho stránek a profilů, které se snaží pomáhat studentům a každý můžeme upřednostňovat jiné zdroje. Kromě těchto stránek mám také ráda různá videa nebo jen fotky (z Pinterestu, TikToku nebo YouTubu), kde jsou také různé studijní materiály. Pokud máte nějaké oblíbené stránky, které Vám pomáhají s učením, tak se nebojte o nich zmínit.