Zprávy ze světa: Tom Hanks na divokém západě

Režisér Paul Greengrass po téměř osmi letech znovu spojil síly s Tomem Hanksem. Tentokrát proslulého hollywoodského herce přestrojil za jižanského válečného veterána pár let po válce Severu proti Jihu. Tom Hanks tak poprvé ve své letité kariéře nasadil opasek westernové hrdiny. Povedlo se?

Zprávy ze světa následují kroky vysloužilého kapitána Kidda v Texasu roku 1870. Ten žije vcelku nomádským životem, kdy putuje z města do města a obyvatelům předčítá novinové články. Situace se po chvíli mění, když narazí na blonďatou, angličtinu neznající holčičku Johanne, dítě odchované původními obyvateli Ameriky, kteří malou Johanne před lety unesli. Po jejich vyvraždění se má ovšem vrátit ke svým nejbližším příbuzným, strýci a tetě německého původu. Úkolu se nikdo není s to ujmout, a tak se mise chopí kapitán Kidd.

Kapitán Kidd společně s Johanne na jejich cestě narazí na řadu nástrah, které posílí jejich vztah a vytvoří pocit, že se jeden bez druhého neobjedou. Nutno dodat, že se jedná o poměrně táhlý western a akce se ve filmu nachází pomálu. Ve chvíli kdy ale na akci dojde, si snímek obstává velice slušně. Akční pasáže působí autenticky a je znát, že hlavním hrdinou je už postarší chlapík. Pomalejší tempo snímku také do jisté míry vynahrazuje kamera při krásných záběrech texaské přírody a líbivý soundtrack.

Jestli někde film strádá, tak je to otázka příběhu. A to bohužel ne málo… Film je od začátku do konce předvídatelný, jak jen může být. Autoři se místy zjevně snaží nastavovat zrcadlo dnešní americké společnosti, avšak způsobem, kterým tak činí takřka každý druhý film z dnešní americké produkce. Udržet u filmu pozornost až do závěrečných titulků je tedy vcelku výzva.

Pokud jste milovníky westernové tématiky, Toma Hankse či v nejlepším případě obojího, neváhejte dát filmu šanci. V jiném případě ale o žádné výjimečné kinematografické dílo letošního roku nepřicházíte.

Hodnocení: 3/5

zdroj obrázku: https://www.whats-on-netflix.com/news/tom-hanks-news-of-the-world-coming-to-netflix-internationally/

Žánr

Ilustrační fotografie
News of the World