Rozhovor s Matějem Šmejkalem o náročnosti talentových zkoušek na FTVS

matěj

Zájem o vysoké školy, které jsou zaměřené na sport, každý rok stále roste.  Zájemci se musí připravit na náročné talentové zkoušky a připravit se na fakt, že po dobu studia je čekají zápočty z náročných sportovních disciplín. Největším strašákem se zdá plavání, z kterého spousty lidí vyhodí. Není to tak však u Matěje Šmejkala. Ten nám dnes přiblíží jeho pocity a obsah přijímací talentové zkoušky.

 

Jak na maturitu ze zeměpisu očima Šárky Janečkové

Šárka Janečková

Šárka Janečková je kariérovou poradkyní a učitelkou zeměpisu a biologie na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové. Blížící se maturitní zkouška právě ze zeměpisu je strašákem mnohých studentů. V rámci přípravy na maturitu z tohoto předmětu jsem se proto paní učitelky zeptal na pár otázek a doporučení, jak se na samotnou maturitu co nejlépe připravit a čemu se naopak vyhnout.

 

Paní učitelko, jak by se podle vás měl student na maturitní zkoušku ze zeměpisu připravit?

BeReal aneb aplikace, která boří stereotypy sociálních sítí

Focení BeRealu

Pokud už máte po krk toxických sociálních sítí, které překypují vyumělkovanými fotkami a dokonalými životy, měli byste zbystřit. Právě tyto standardy chce odstranit aplikace s výstižným názvem BeReal. V řádcích níže se dozvíte, kdo ji vytvořil, jak vůbec funguje, proč je tak oblíbená nebo jaké jsou její negativní dopady na život uživatele.

Kdy to všechno začalo?

Kam na práva

Právnická fakulta UK

 

Dnes je tu se mnou můj přítel a absolvent právnické univerzity v Olomouci Ondřej Matěják. Nyní pracuje jakožto koncipient v notářské kanceláři ve Vrchlabí. Jaká právnická fakulta je nejlepší? Jak těžké je na práva se dostat a co všechno vlastně práce notáře obnáší? To vše se dnes od Ondry dozvíte.

 

Nejdříve bych se rád zeptal, jak je to s přijímacím řízením na práva? Je pravdivé pořekadlo, že nejtěžší na právech je, se tam dostat?

Rozhovor se studentem UHK

Foto: archiv autora

Pro dnešní rozhovor jsem si vybral studenta Univerzity Hradec Králové Josefa Zahradníka, kterému jsem položil šest otázek týkajících se studia aplikované informatiky na této univerzitě. Myslím, že odpovědi na tyto otázky mohou být dosti užitečné nejen pro budoucí studenty stejného, či podobného oboru, ale celkově pro budoucí studenty UHK. 

1) Který obor studuješ a proč si vybral právě tento obor a tuto školu?

Úprava maturity ze ZSV

maturita

Maturita už klepe na dveře! Letošní rok se nese v duchu změn - maturitní zkouška ze ZSV změnila svoji strukturu. Mnohé z vás jistě zajímá, co bylo příčinou. Pro zvědavé letošní i budoucí maturanty jsem se zeptala paní učitelky Michaely Vaňkové na pár otázek. V rozhovoru se dozvíte, jaká změna se uskutečnila a jak ji vnímá paní učitelka. 

 

Co podle Vás zapříčinilo nárůst studentů, kteří si vybrali maturovat ze ZSV?

Od katedry do televize

Nikola Dostálková

Přes zdravotnické lyceum a pedagogiku až do televizních obrazovek. Jak vypadá cesta redaktorky, která se jí původně neměla stát? Jaké nástrahy čekají na učitelku, která se ocitne v televizním prostředí? Na tyto a další otázky nám odpoví moje sestra, Nikola Dostálková.

 

Ahoj, Nikolo, jak bys samu sebe popsala? Jak by ses představila?

Co očekávat od přijímacích zkoušek ze ZSV?

ydvkafabk

Právě probíhají přijímací zkoušky na vysoké školy. Přijímací testy ze ZSV (Základů Společenských Věd) figurují mezi zkouškami od společnosti SCIO jako jedny z nejčastěji vybíraných možností, a to hned po OSP testech (Obecní Studijní Předpoklady). Jelikož jsem zaznamenala, že se jich účastní mnoho studentů z naší školy, chtěla bych vám blíže přiblížit jejich podobu. Jejich splnění požadují obory jako psychologie, žurnalistika nebo práva. Navíc jsem je i sama již dvakrát absolvovala, tak mohu i předat případné tipy, jak se na ně připravit.

S Valentýnou Nyčovou o úspěšném složení Cambridge certifikátu

cambridge zkouska

Každoročně se na našem gymnáziu najde mnoho studentů, kteří dají raději přednost absolvování Cambridge zkoušky před skládáním ústní a slohové části maturitní zkoušky z angličtiny. Tento rok tomu nebylo jinak, proto jsem se rozhodla vyzpovídat studentku čtvrtého ročníku Valentýnu Nyčovou, která se zkoušek zúčastnila a úspěšně je složila. Valentýna mi popsala průběh zkoušky, jak se na ni připravit a další informace, které by mohly zaujmout studenty, kteří by v budoucnu chtěli certifikát získat.